Ruud a váratlan elődöntős

Az évzáró mestertorna torinói elődöntőjében ma a Đoković–Zverev és a Medvegyev–Ruud mérkőzést tartják meg. Đoković a német ellen 7:3-ra, Medvegyev pedig a norvég ellen 2:0-ra vezet. Đoković és Zverev meccseinek sorozata 2017. május 21-én Rómában kezdődött, amikor serlegmeccset vívtak a salakos 1000-es tornán, és egy nappal Novak 30. születésnapja előtt a fiatal német győzött. A következő évben a sanghaji elődöntőben Novak visszavágott, majd a mestertornán a csoportban Đoković győzött, ám a döntőben újra a német bizonyult jobbnak. Ezt követően Novak zsinórban négyet nyert, 2019-ben a Roland Garroson, tavaly az évzáró mestertornán, az idén pedig az ATP-kupában és az Australian Open negyeddöntőjében. A nyáron Zverev a tokiói olimpián 6:3-ra szépített, majd a US Open elődöntőjében Đoković hetedszer győzte le a németet.

Medvegyev a harmadik torinói meccsét is csak szoros csatában, három játszmában nyerte meg, noha annak nem volt tétje. A US Open bajnoka egyszerűen nem volt hajlandó átengedni a győzelmet a 20 éves olasz Jannik Sinnernek, és több mint két és fél óra és két meccslabda mentése után maradt a csoportban veretlen. Utolsóként az elődöntőbe nem kis meglepetésre a norvég Casper Ruud jutott az Andrej Rubljov feletti tegnap délutáni győzelemmel.

TORINO. – Az évzáró férfi mestertorna 3. fordulójában: Medvegyev–Sinner 6:0, 6:7, 7:6, Ruud–Rubljov 2:6, 7:5, 7:6.
HELSINKI. – A challenger 2. fordulójában: Milojević–Ramanathan 3:6, 6:1, 6:2.
CHAMPAIGN. – A challenger 2. fordulójában: Krstin–Sheldon 4:6, 6:0, 6:1.
PETANGE. – A női ITF-torna 2. fordulójában: Babos–Wagner 6:3, 6:1.