A Lovagokat kiütötték a nyeregből

Tudnivaló, hogy a tengerentúli profi ligában tíz-egynéhány pontos vezetés még korántsem számít életbiztosításnak, amennyiben nem egy-két perc maradt már csak az órán. Még inkább igaz ez az állítás, ha az ellenfélnél egy olyan ember pattogtat, mint Steph Curry. A Cleveland a saját bőrén szenvedte meg ezt az igazságot, hiszen az utolsó negyedre fordulva 81:68 arányban vezetett a Golden State ellen, végül mégis 104:89-es vereséget szenvedett. Az utolsó negyed két meghatározó eleme a vendégek védelme volt, amely 8 ponton tartotta az addig jól szuperáló Cavaliers-támadást, valamint Curry, aki csak ebben a periódusban négy triplát, összesen 20 pontot szórt be, összesen 40-nél állt meg. Egyik legjobb eddigi warriorsos meccsét teljesítette Nemanja Bjelica, aki a padról beszállva 14 ponttal a győztes második pontszerzője volt.

Nem csapta le a magas labdát a Denver, amely a több alapembere – többek között a covidos Joel Embiid – nélkül felálló Philadelpiát fogadta. Nikola Jokić hozta a jó partit (30-10-7), de társai közül csak Will Bartontól (19-9-8) kapott érdemi segítséget, így a Nuggets alulmaradt (89:103).

NBA, alapszakasz: Cleveland–Golden State 89:104, Miami–Washington 112:97, Memphis–LA Clippers 120:108, Minnesota–San Antonio 115:90, Denver–Philadelphia 89:103, Utah–Toronto 119:103.

EUROLIGA

Madrid túl erős vár

Nem sikerült borítania a papírformát a Crvena zvezdának az Euroliga 11. fordulójában csütörtök este. Dejan Radonjić csapata a dupla hétközi forduló második felvonásán a ligaelső Real Madrid parkettjén lépett fel, ahol egy félidő erejéig jó védekezésének köszönhetően tartotta a lépést (32:32), ám végül sima vereséget szenvedett (79:67).

Euroliga, a 11. fordulóban: Bayern–Panathinaikosz 81:78, Real Madrid–Crvena zvezda 79:67. Az élcsoport: Real Madrid 18, Barcelona (–1) és Milano (–1) 16 pont stb. ABA-liga, a 9. fordulóban: Zadar–Igokea 64:77.