NŐI EB-SELEJTEZŐK

A lányok megszórták Izlandot

Kosármeccsen ritkán látható különbséggel gázolt át Izlandon Magyarország együttese a 2023-as női Eb-selejtező 2. fordulójában, Székely Norbert tanítványai Hafnarfjördurban 115:58 arányú diadalt ünnepeltek. A felek tudásbeli különbsége látványos volt, így csak a győzelem mértéke lehetett kérdéses. A meccs legeredményesebbje a honosított amerikai Cyesha Goree lett 27 ponttal, Lelik Réka 21-ig, Határ Bernadett 18-ig jutott.

Eredmények, 2. forduló, C csoport: Spanyolország–Románia 107:52, Izland–Magyarország 58:115. A sorrend: Spanyolország 4, Magyarország és Románia 3, Izland 2 pont. E csoport: Horvátország–Szerbia 66:84. A sorrend: Horvátország 3, Szerbia (–1) 2, Bulgária (–1) 1 pont.

Főszerepben a cserék

Elkényeztette a Denver kezdőötösét a Nuggets padja, amely 63 pontot rámolt be a Portlandnek, és a mérkőzés döntő időszakában is sorra pakolta fel a pontokat a kijelzőre, megalapozva a gárda sorozatban ötödik sikerét (124:95). Nikola Jokić repülőrajtot vett, csak az volt a kérdés, mikor jut el a tripla dupláig, aztán viszont a cserék szárnyalása miatt a harmadik negyed közepétől végig pihent, így megállt 28-9-9-en.

NBA, alapszakasz: LA Lakers–San Antonio 114:106, Atlanta–Milwaukee 120:100, Charlotte–Golden State 106:102, Houston–Phoenix 89:115, Oklahoma–Brooklyn 96:120, Denver–Portland 124:95, LA Clippers–Chicago 90:100.

ABA-LIGA

Euroligásba tört bele az éllovas foga

Először játszották le a regionális ABA-ligában a fővárosi klasszikust, amelyen a mindeddig hibátlan listavezető Partizan volt papíron a vendég. A mérkőzés alaphangját a 7:0-s zvezdás kezdés adta meg, a Partizan egyetlen pillanatra sem tudta átvenni a vezetést, csak az volt a kérdés, hogy mekkora arányú győzelmet ünnepel a Mitrović (16), Dobrić (15) és Kalinić (14) triójával vezetett házigazda.

ABA-liga, a 8. fordulóban: Igokea–Mega 79:63, Crvena zvezda–Partizan 71:65. Az élcsoport: Crvena zvezda és Partizan 15, Budućnost és FMP 14 pont stb.