Eb-ezüstérmes a Surján–Jokić páros

A női párosok versenyében a döntőig menetelt Szerbia párosa, Surján Szabina és Tijana Jokić a belgiumi Spában rendezett U21-es asztalitenisz-Európa-bajnokságon.

A bácsföldvári magyar lánnyal felálló kettős egy török, egy horvát–cseh, majd pedig egy szlovák párost múlt felül a döntőbe vezető úton, ahol aztán a török Yilmaz és Harac ellen kellett megvívniuk a győzelemért. Surjánék 2:0-ra is vezettek, ám végül 3:2-re mégis elveszítették a mérkőzést.

Férfi párosban a magyar András Csaba és a horvát Ban Ivor szintén második helyet szerzett, 3:2-re alulmaradva egy belga párossal szemben.

A tornán részt vett még Dari Helga, Juhász Patrik és Dimitrije Levajac is, de egyéniben a magyar és a szerb sportolók közül csak Surján jutott el az egyenes kieséses szakaszig, ahol az orosz Taljakova győzte le.