2024. április 24., szerda

Az éllovasok nem hibáznak

A szerbkeresztúriak és a magyarkanizsaiak is könnyen húzták be a győzelmet – „Ünneprontó” csantavériek az éllovas otthonában – Döntetlen a topolyai rangadón

TISZA MENTI LIGA

Magyarkanizsa: Potisje–Hajduk 4:1 (2:1)

Népkerti pálya, vezette: Maletin (Törökkanizsa). Gólszerzők: Tandari a 9., Dobó a 17., Ivšić a 66., Velez a 81., illetve Kovács a 31. percben.

Potisje: Domonkos O., Bagi, Domonkos G. (Nagy O.), Bohata, Velez, Fodor, Dobó (Szalma), Buza, Balgó, Szecsei (Ivšić), Tandari (Nagy K.).
Hajduk: Radaković, Kovács, Vrábel (Onjin), Horvát, Nježić, Barjaktarović, Krušić, Muhi, Elezović, Ostojić, Bjelica.

Az őszi idény utolsó hazai mérkőzésén aratott magabiztos győzelmet a Potisje. A kanizsaiak szinte az egész mérkőzés ideje alatt fölényben játszottak, sok gólhelyzetet teremtettek, egy kapufát lőttek, míg a vendégek főleg védekeztek, és ritka ellentámadásokkal próbálkoztak. A Potisje már a mérkőzés elején megszerezte a vezetést Tandari révén, akinek félmagas, húszméteres bombalövése a jobb kapufáról vágódott a hálóba. A hazaiak második gólját Dobó szerezte, miután egy szép összjáték után közelről, laposan lőtt a kapuba. A vendégek egy ellentámadás után Kovács góljával szépítettek, aki a jobb oldalról bombázott a hosszú felső sarokba. A Potisje harmadik gólját közelről a befutó Ivšić fejelte a hálóba, majd a hajrában Velez lapos lövéssel beállította a mérkőzés végeredményét.

Orom: Šampion–Horgos 1911 0:2 (0:1)

Oromi pálya, 30 néző, vezette: Jurić (Zenta). Góllövők: Kószó a 3., Krčmar az 57. percben.

Šampion: Vidaković Hadnagy, Kovács, Misini S., Stojičić Sa., Tovilović, Lobozár, Stojičić S., Virág, Jurić, Móra, Bíró.
Horgos 1911: Bende, Fehér, Szabó, Rúzsa, Törtei, Úri, Hoksza, Baté, Puljaji, Krčmar, Kószó,

A hazaiak számára rosszul indult a találkozó, az esélyesebb vendégcsapat ugyanis már a 3. percben megszerezte a vezetést: egy jobb oldali akció végén Kószó lőtt Vidaković Hadnagy kapujába. A folytatásban az oromiak játszottak enyhe mezőnyfölényben, a zöld mezesek azonban nem tudtak igazán veszélyes helyzeteket kidolgozni Bende kapuja előtt. A második játékrészben is hasonló játékot láthattak a nézők, azzal, hogy a horgosiaknak az 57. percben sikerült egy újabb gólt szerezniük, amivel el is döntötték a három pont sorsát.

Szanád: Jadran–Graničar 5:2 (4:1)

Jadran-pálya, 50 néző, vezette: Gajin (Nagykikinda). Góllövők: Milanov a 7., Pavlov a 18., Č. Stojanović a 26., D. Đurđev a 37., Teleki a 75., illetve Todorović a 41., Sarapa a 65. percben.

Jadran: Zakić, Č. Stojanović, S. Đurđev, Jovanov (Teleki), Bebek (Popović), Juhász, D. Đurđev, Pavlov, Milanov (Stanić), M. Stojanović (Oluški), Keszég (Knežević).
Graničar: Zrim, Cvejić, Todorović, Slađan Ivanov, Savić, Perišić, Sarapa, Popov, Belančić, Saša Ivanov.

Slobodana Radosavčević új edző vezetésével a jobb és felkészültebb csapat legyőzte a mindössze 10 játékossal érkező gyálaiakat.

Padé: Tisza–Jedinstvo (M) 2:1 (2:0)

Tisza-pálya, 40 néző, vezette: Lekić (Nagykikinda). Góllövők: Matijević a 24., Radić a 45. (11-esből), illetve Prekpalaj a 63. percben (11-esből).

Tisza: Radić, Apró, Jakšić, Süli, Radanov (Dujmović), Gubi (Mojsin), Zombori, Tóth (Maletin), Kocsis, Matijević (Magarašev), Bús (Koldan).
Jedinstvo: Makra, Bajúsz, Vranka, Simić, Ateljević, Jablonski, Dimović (Zarić), Lakatos, Juhász (Saduši), Prekpalaj, Nagy.

A hazaiak kezdeményező játéka a 24. percben érett góllá, amikor Radanov leadásából Matijević talált be. A padéiak az első játékrész utolsó percében növelték az előnyüket, amikor Radić kapus értékesítette a megítélt büntetőt. A martonosi vendégek azonban nem tűzték ki a fehér zászlót, hanem a 63. percben szintén tizenegyesből szépítettek, de többre már nem futotta erejükből.

Szerbkeresztúr: Jedinstvo–Slavija 6:0 (3:0)

Jedinstvo-pálya, 60 néző, vezette: Maletin (Törökkanizsa). Góllövők: Rankov a 18., A. Božanin a 22., a 63., K. Kobleher K. a 29., R. Dabevski a 48., a 72. percben.

Jedistvo: Panić (Secsei), Brzak (Kalmár L.), Kobleher V. (Ognjenović), Kobleher K., A. Božanin, T. Dabevski, Rankov (P. Božanin), Ugri, Majer, R. Dabevski, Ilijin.
Slavija: Radu, Tokodi, Mičević, Gojković, Trbović, Pantelin, N. Maluckov, Cvejić, S. Maluckov.

Az éllovasnak nem volt nehéz dolga a hiányos oroszlámosiak ellen, akik csak 9 játékossal érkeztek meg.

Majdány: Tromeđa–Csóka 2:7 (2:3)

Tromeđa-pálya, 30 néző, vezette: Zrim (Törökkanizsa). Góllövők: Hagymás a 20., a 35., illetve Davidov a 15., a 60., a 61., Čeleketić a 22., Barbat a 23., az 58. (11-esből) és a 76. percben.

Tromeđa: Bicók, Papp D. (Muhi), Horváth, Domonkos K., Benedek (Teleki), Hatalák, Ágoston (Vass), Homolya (Farkas), Nagy (Domonkos L.), Lakatos, Hagymás.
Csóka: Militarov, Dobroka, Borojević, Antanasović, Kostić, Popov, Barbat, Davidov, Mendergiš, Čeleketić, Ćinkul.

A majdányiak az első félidőben még nagyjából tartani tudták az eredményt, de a másodikban már elfogyott a szusz, s a vendégek még négy gólt rúgtak.

A 10. forduló: Tromeđa–Csóka 2:7, Šampion–Horgos 0:2, Potisje–Hajduk 4:1, Tisza–Jedinstvo (M) 2:1, Jadran–Graničar 5:2, Jadinstvo (K)–Slavija 6:0.