NB I.

A Loki két arca

Nem mindennapi mérkőzésre került sor szombaton Debrecenben. A vendég Honvéd egyértelműen jobban kezdte a találkozót, és a félidő közepén büntetőből előnybe is került, majd Bőle gyorsan megduplázta csapata előnyét. Igaz, Dzsudzsák büntetőből szépíteni tudott, de mindez nagyon kevésnek tűnt, hiszen közvetlenül a szünet előtt Bőle másodszor is bevette a hazai kaput, egyúttal visszaállította a kétgólos különbséget. A szünetben változtatásokra került sor a Lokinál, a folytatásnak három csatárral vágtak neki, aminek gyorsan meg is lett az eredménye. Ugrai látványos találatával gyorsan szépíteni tudtak, majd Dzsudzsák bombája is a vendégkapuban kötött ki, ezzel már döntetlen volt az állás. De ennyivel nem elégedett meg a hazai csapat, amely Deslandes fejesével megfordította az állást, a megroggyant kispestieknek pedig Németh adta meg a kegyelemdöfést. A mérkőzés hűen tükrözte a debreceniek eddigi idényét, hiszen olykor tudnak látványos támadófutballt bemutatni, máskor azonban csak szenvednek a pályán.

Bár mezőnyjátékban az Újpest már hetek óta biztató jeleket mutat, mindez eredményekben kevéssé látszódik. A Puskás Akadémia elleni felcsúti találkozón egyértelműen a liláké volt az első félidő, ám Markek, a hazai hálóőr bravúrokat is bemutatva megőrizte kapuja érintetlenségét. A második játékrészben a cserékkel felfrissített Puskás Akadémia Baluta találatával gyorsan megszerezte a vezetést, ám az újpestiek ekkor sem adták fel, több ígéretes helyzetet dolgoztak ki, s ha Markek nem véd továbbra is ihletett formában, a hazai csapat csúnya zakóba is beleszaladhatott volna. Az újpesti lehetőségek azonban kimaradtak, viszont a rendes játékidő utolsó percében a kinyíló vendégvédelem nagyot hibázott, a Puskás Akadémia büntetőhöz jutott, amit Kozák magabiztosan értékesített. Ezzel el is dőlt a három pont sorsa, amin Beridze szépítő találata sem változtatott.

A Mezőkövesd szárnyal Supka Attila irányításával, a csapat a Paks legyőzésével már a negyedik a táblázaton. A Gyirmót meglepően könnyen győzte le Budapesten az MTK-t. Ezzel az újonc ellépett a kiesőhelyekről, az MTK viszont az utóbbi hetek rossz eredményeinek következtében immár csak az Újpestet előzi meg.

Alaposan visszavágott a Ferencváros a Kisvárdának az 1. fordulóban elszenvedett vereségért. Lončar találatával a címvédő még az első félidő közepén megszerezte a vezetést, majd a második játékrészben várdaiak közül Leonit kiállította a játékvezető. A folytatásban duplázni tudó Uzuni vezetésével a zöld-fehérek kíméletlenül kihasználták emberelőnyüket, és végül kiütéses győzelmet arattak, egyúttal feljöttek az első helyre.

A 11. forduló: MTK–Gyirmót 0:3 (Szegi 41., Simon 58., Csonka 74.), Mezőkövesd–Paks 2:1 (Dražič 18., Jurina 72., illetve Sajbán 44.), Debrecen–Honvéd 5:3 (Dzsudzsák 36., 58., Ugrai 55., Deslandes 67., Németh 69., illetve Lukić 25., Bőle 28., 45+1.), Puskás Akadémia–Újpest 2:1 (Baluta 50., Kozák 90., illetve Beridze 98.), Kisvárda–Ferencváros 0:4 (Lončar 27., Uzuni 69., 90., Marin 74.).