KÜLFÖLDI LABDARÚGÁS

Az Örök Város kipipálva

Komoly feladat elé nézett a Serie A-ban (a Napolival pontazonossággal) éllovas Milan együttese vasárnap este, hiszen Stefano Pioli legénysége az élmezőnyt üldöző, hazai pályán eddig veretlen Romához utazott. A találkozó két teljesen eltérő félidőt hozott. A Milan kezdeti nyomása a 26. percben érett góllá, amikor a sokadik virágkorát érő Zlatan Ibrahimović bombázott a hosszú alsóba egy húszméteres szabadrúgást. A 40 éves fenegyerek a térfélcsere után hamar duplázott, ám les miatt elvették gólját, az 57. percben azonban már „valódi” találatnak örülhettek a vendégek, amikor Kessie értékesítette az Ibrahimović fellökéséért – videózás után – megítélt büntetőt. A Roma a folytatásban hatalmas erőkkel rohamozott, Theo Hernandez kiállítása után ráadásul már emberelőnyben, de csak a szépítő találatra futotta az Örök Város gárdájától, amikor El Shaarawy a rendes játékidő hosszabbításában közelről talált be. A Milan az újabb három ponttal tartja a lépést a tabella élén a Napolival.

Angol bajnokság, a 10. fordulóban: Aston Villa–West Ham 1:4. Az élcsoport: Chelsea 25, Liverpool 22, Manchester City és West Ham 20 pont stb. Francia bajnokság, a 12. fordulóban: Brest–Monaco 2:0, Clermont–Marseille 0:1. Az élcsoport: PSG 31, Nice 23, Marseille 22 pont stb. Német bajnokság, a 10. fordulóban: Borussia (M)–Bochum 2:1. Az élcsoport: Bayern 25, Borussia (D) 24, Freiburg 22 pont stb. Olasz bajnokság, a 11. fordulóban: Salernitana–Napoli 0:1, Roma–Milan 1:2. Az élcsoport: Napoli és Milan 31, Inter 24 pont stb. Spanyol bajnokság, a 12. fordulóban: Getafe–Espanyol 2:1, Real Sociedad–Athletic Bilbao 1:1. Az élcsoport: Real Sociedad 25, Real Madrid (–1) és Sevilla (–1) 24 pont stb.