A Kingsnek hiányzott a plusz

Az utolsó dudaszóig megtartotta a Dallas azt a néhány kosárnyi előnyt a Sacramento ellen, amelyet az első negyedben alakítottak ki Luka Dončićék.

A Mavericks repülőrajtot vett, öt perc alatt 20:5-re elhúzott, majd az első játékrész végére beállt különbség (31:22) a hajráig kevéssel változott. A Kings egyetlen alkalommal, a harmadik negyed derekán vezetett (59:60), ám hamar visszaállt a hazai előny, a vendégektől hiányzott a meccsfordító lendület, a Dallas 105:99-es győzelmével 4/2-re javította mérlegét. Dončić 23 ponttal, 10 assziszttal és 8 lepattanóval volt a meccs legjobbja.

NBA, alapszakasz: Dallas–Sacramento 105:99, Charlotte–Portland 125:113, Milwaukee–Utah 95:107, Brooklyn–Detroit 117:91, LA Lakers–Houston 95:85. ABA-liga, a 6. fordulóban: Split–Cibona 77:76. Az élcsoport: Partizan 12, Budućnost és FMP 11 pont stb.