2024. április 24., szerda

A Chelsea a forduló nyertese

Magabiztos Bayern-győzelem – Ismét vereséget szenvedett a Juventus – Rangadót nyert a PSG

Hazai pályán szenvedett meglepő vereséget a Manchester City csapata a Crystal Palace-tól. Pep Guardiola együttese ezúttal hiába múlta felül ellenfelét minden statisztikai mutatóban – szinte már szokás szerint –, gólt nem sikerült szereznie, a londoni kiscsapat viszont kétszer is betalált Ederson kapujába. A vendégek már az első félidő 6. percében megszerezték a vezetést a hazaiak védelmi hibáját kihasználva Wilfried Zaha révén. Az elefántcsontparti támadó kiszorított helyzetből, pontosan gurított a kapu bal sarkába. A City támadógépezetének a bekapott gól után mindössze kisebb helyzetekre futotta, a félidő hosszabbításában pedig emberhátrányba kerültek, miután Laportot kiállította a játékvezető, amiért utolsó emberként szabálytalankodott az egyik kapura törő Palace-támadó ellen, nagyon nehéz helyzetbe hozva ezzel csapatát. A második félidőt végigtámadta a manchesteri alakulat, a szerencse azonban nem az ő oldalukon állt – mindössze egy lesgólra futotta részükről. A 88. percben Patrick Vieira legénysége egy mesterien kivitelezett kontratámadás végén Conor Gallagher csodás lövésével alakította ki a 2:0-s végeredményt.

Kihasználta a City – valamint a Liverpool – botlását a Chelsea, akik a Newcastle elleni idegenbeli győzelmükkel növelték előnyüket a táblázaton. A londoni kékek elképesztő fölényben játszottak a „szarkák” otthonában, aminek 3:0-s győzelem lett az eredménye.
A Chelsea-hez hasonlóan idegenben nyert a Manchester United csapata is. A mérkőzésen Cristiano Ronaldo is eredményes volt.

Angol bajnokság, a 10. forduló: Leicester–Arsenal 0:2, Burnley–Brentford 3:1, Liverpool–Brighton 2:2, Manchester City–Crystal Palace 0:2, Newcastle–Chelsea 0:3, Watford–Southampton 0:1, Tottenham–Manchester United 0:3, Norwich–Leeds 1:2.

2

A következő fordulóban: Southampton–Aston Villa, Manchester United–Manchester City, Brentford–Norwich, Chelsea–Burnley, Crystal Palace–Wolverhampton, Brighton–Newcastle, Arsenal–Watford, Everton–Tottenham, Leeds–Leicester, West Ham–Liverpool.

Bajor ötös

A Bayern München 5:2-es győzelmet aratott az Union Berlin vendégeként, és ezzel tartja vezető helyét a Bundesligában. A találkozón Robert Lewandowski duplázni tudott. A tabella második helyén álló Borussia Dortmund is megszerezte a kötelező három pontot hazai pályán a Köln ellen, így csupán egy egységgel van lemaradva a bajorok mögött.

Hiába vezetett a 35. perctől Poulsen találatával a három magyar játékost is kezdőjében tudó Lipcse csapata a Frankfurt ellen, a hazai együttes a rendes játékidő hosszabbításában Tuta góljával egyenlíteni tudott.

Német bajnokság, a 10. forduló: Hoffenheim–Hertha 2:0, A. Bielefeld–Mainz 1:2, B. Leverkusen–Wolfsburg 0:2, Borussia (D)–Köln 2:0, Freiburg–G. Fürth 3:1, Union Berlin–Bayern München 2:5, E. Frankfurt–RB Leipzig 1:1, Augsburg–Stuttgart 4:1.

1

A következő fordulóban: Mainz–Borussia (M), Bayern München–Freiburg, Bochum–Hoffenheim, Stuttgart–A. Bielefeld, Wolfsburg–Augsburg, RB Leipzig–Borussia (D), Hertha–B. Leverkusen, Köln–Union Berlin, G. Fürth–E. Frankfurt.

Veronában vérzett el a Juventus

Az előző fordulós, Sassuolo elleni hazai pályás veresége után most idegenben kapott ki a Juventus. Szombat este a Verona együttese bizonyult jobbnak Allegri csapatánál. A torinóiak vesztét ezúttal Diego Simeonénak, a madridi Atlético edzőjének a fia, Giovanni Simeone okozta, aki az első félidő elején duplázni tudott (11., 14.), így kilencedik meccsén már nyolc találatnál jár új klubjánál. A „zebráknak” csak egy szépítő találat jött össze a találkozó utolsó percében. E vereség után nem túlzás kijelenteni, hogy a Juventus utóbbi tíz évének legnagyobb hullámvölgyében van.

Olasz bajnokság, a 11. forduló: Atalanta–Lazio 2:2, Verona–Juventus 2:1, Torino–Sampdoria 3:0, Inter–Udinese 2:0, Fiorentina–Spezia 3:0, Genoa–Venezia 0:0, Sassuolo–Empoli 1:2.

6

A következő fordulóban: Empoli–Genoa, Spezia–Torino, Juventus–Fiorentina, Cagliari–Atalanta, Venezia–Roma, Sampdoria–Bologna, Udinese–Sassuolo, Lazio–Salernitana, Napoli–Verona, Milan–Inter.

Fontos párizsi győzelem

Nagy erőfeszítések árán, de legyűrte soros ellenfelét, a címvédő Lille együttesét a PSG gárdája péntek este a francia bajnokság tizenkettedik fordulójának nyitómérkőzésén. A találkozó ezúttal nem a párizsiak szájíze szerint alakult, mivel a vendégek már a 31. percben megszerezték a vezetést, amikor Yilmaz húzott el a bal szélen, beadását pedig Jonathan David lőtte közelről a léc alá. A három pont megszerzése most nem Messi vagy Neymar érdeme volt – Pochettino csapata a második félidőben már az argentin zseni nélkül indult hadba a három pont megszerzéséért. Az egyenlítésre a 74. játékpercig kellett várnia a Parc des Princes közönségének, amikor is Ángel Di María alapvonalról beemelt labdáját Marquinhos kapásból lőtte a Lille kapujába. A gól után megtáltosodott hazaiak a 88. percben szerezték meg a győztes találatot: Di María ezúttal gólszerzőként jeleskedett. Az argentin Neymar lekészítését lőtte a tizenhatoson belülről a kapu jobb alsó sarkába, kialakítva a 2:1-es végeredményt.

Francia bajnokság, a 12. forduló: PSG–Lille 2:1, Metz–St.-Étienne 1:1, Lyon–Lens 2:1, Angers–Nice 1:2, Bordeaux–Reims 3:2, Montpellier–Nantes 2:0, Strasbourg–Lorient 4:0, Troyes–Rennes 2:2.