A Realé a 182. El Clásico

Hetet lőtt a Chelsea – Magyarok napja a Bundesligában – Bajnoki babérokra tör a Milan

Barcelonában, a telt házas Nou Camp gyepén rendezték meg a La Liga aktuális évadának első klasszikusát. A csapatok formáját tekintve talán nem számít túl nagy meglepetésnek, hogy a Királyi Gárda szerezte meg a vezetést David Alaba bombagóljával viszonylag korán, a rangadó 32. percében. A találat után az első félidő már nem hozott igazán nagy gólszerzési lehetőséget, és küzdelmet sem – a felek inkább az óvatosságra, a biztonságos játékra helyezték a hangsúlyt. A második félidőre már tüzesebben jöttek ki a felek, ami főleg a hátrányban lévő katalánokra volt igaz. A kezdeti lendületnek viszont gyorsan megálljt parancsolt a madridi védekezés, különösképp a veterán Luka Modrić önfeláldozó játékának köszönhetően. Az idén már megszokott meddő labdabirtoklási fölényen kívül a Barca játékosai nem tudtak megújulni, a pályán így inkább a fehér mezesek akarata érvényesült. A játékidő végéhez közeledve a hazaiak megkezdték a mindent egy lapra tevő támadásaikat – feladva a komolyan vehető védekezést –, de csak helyzetekig jutottak. Ennek meg is lett az eredménye: a 93. percben egy kontra végén Lucas Vázquez talált be Ter Stegen hálójába, eldöntve a mérkőzést. A hétperces hosszabbítás utolsó percében Sergio Agüero révén csak a szépítő találat jött össze Ronald Koeman legénységének. Összességében elmondható, hogy megérdemelt fővárosi győzelem született, a Blancók ezzel a diadalukkal vezető helyen állnak a spanyol pontvadászatban.

Spanyol bajnokság, a 10. forduló: Osasuna–Granada 1:1, Valencia–Mallorca 2:2, Cádiz–Alavés 0:2, Elche–Espanyol 2:2, Athletic Bilbao–Villarreal 2:2, Sevilla–Levante 5:3, Barcelona–Real Madrid 1:2.

2

A következő fordulóban: Alavés–Elche, Espanyol–Athletic Bilbao, Villarreal–Cádiz, Mallorca–Sevilla, Rayo Vallecano–Barcelona, Betis–Valencia, Real Madrid–Osasuna, Celta Vigo–Real Sociedad, Granada–Getafe, Levante–Atlético Madrid.

A Norwich bánta Mounték napját

Hétszer talált be az utolsó helyen álló Norwich hálójába a Chelsea támadógépezete szombat délután, a Stamford Bridge közönsége előtt, ezzel pedig élre állt a Premier League-ben. A találkozón a londoni kékek fiatal tehetsége, Mason Mount mesterhármast ért el (8., 85., 90+1.), nagyban hozzájárulva csapata kiütéses győzelméhez. A nagyok közül magabiztosan nyert a Manchester City és az Arsenal is.

Angol bajnokság, 9. forduló: Arsenal–Aston Villa 3:1, Chelsea–Norwich 7:0, Crystal Palace–Newcastle 1:1, Everton–Watford 2:5, Leeds–Wolverhampton 1:1, Southampton–Burnley 2:2, Brighton–Manchester City 1:4, Brentford–Leicester 1:2, West Ham–Tottenham 1:0.

2

A következő fordulóban: Leicester–Arsenal, Burnley–Brentford, Liverpool–Brighton, Manchester City–Crystal Palace, Newcastle–Chelsea, Watford–Southampton, Tottenham–Manchester United, Norwich–Leeds, Aston Villa–West Ham, Wolverhampton–Everton.

Mount mesterhármast szerzett (Fotó: Beta/AP)

Szoboszlai: gól és gólpassz

Sorozatban harmadik hazai mérkőzését is megnyerte az RB Leipzig csapata, ezúttal a Greuther Fürth volt a három magyar játékost is foglalkoztató lipcsei együttes áldozata. A 4:1-es győzelemből Szoboszlai Dominik ezúttal góllal és gólpasszal vette ki részét. A magyar reménység a 64. percben állt be csereként a pályára, és egy perc múlva már harmadik bajnoki találatát ünnepelhette, miután az ellenfél kapujának bal oldalába csavart, a mérkőzés hajrájában pedig Ramos Novoának adott pontos gólpasszával vétette észre magát. A Leipzig ezzel a győzelemmel a bajnokság hatodik helyéig kapaszkodott fel.

Folytatta menetelését a salátástálra legesélyesebb két nagycsapat is: a Bayern München hazai pályán aratott sima győzelmet a Hoffenheim felett, a Dortmund pedig idegenben gyűjtötte be a három pontot a Bielefeld ellen.

Megszerezte szezonbeli negyedik győzelmét a Hertha együttese. Dárdai Pál fiai minimális, 1:0-s győzelmet könyvelhettek el Berlinben a Mönchengladbach ellen. Az egyetlen találat az első félidő 40. percében esett, elkövetője pedig Marco Richter volt.

Német bajnokság, 9. forduló: Augsburg–Mainz 4:1, Wolfsburg–Freiburg 0:2, RB Leipzig–G. Fürth 4:1, Bayern München–Hoffenheim 4:0, A. Bielefeld–Borussia (D) 1:3, Hertha–Borussia (M) 1:0, Köln–B. Leverkusen 2:2.

1

A következő fordulóban: Hoffenheim–Hertha, A. Bielefeld–Mainz, B. Leverkusen–Wolfsburg, Borussia (D)–Köln, Freiburg–G. Fürth, Union Berlin–Bayern München, E. Frankfurt–RB Leipzig, Augsburg–Stuttgart, Borussia (M)–Bochum.

Élre állt a Milan

Régen látott remek formában játszik az olasz Serie A-ban a Milan, amely ezúttal – Zlatan Ibrahimović öngólja ellenére – 4:2-es győzelmet aratott a Bologna vendégeként. A Rossoneri már az első félidőben kétgólos előnyre tett szert, amihez a második félidőben még kettőt adott hozzá, közben pedig csak kettőt kaptak. A meccs érdekességei közé tartozik, hogy az öngólt vétő Ibrahimović a találkozó 90. percében az ellenfél kapujába is betalált, és előtte egy gólpasszt is kiosztott. A Bologna Soumaoro és Soriano kiállítása miatt végül 9 emberrel fejezte be a mérkőzést. Stefano Pioli legénysége ezzel a győzelemmel átmenetileg a tabella élére ugrott.

Olasz bajnokság, 9. forduló: Torino–Genoa 3:2, Sampdoria–Spezia 2:1, Salernitana–Empoli 2:4, Sassuolo–Venezia 2:1, Bologna–Milan 2:4, Atalanta–Udinese 1:1, Fiorentina–Cagliari 3:0, Verona–Lazio 4:1.