2024. április 23., kedd
TEKE

A Vojvodina európai sikere

Szerbia európai viszonylatban hosszú ideje a tekesport élvonalába tartozik, idén pedig az újvidéki Vojvodina szállította a rangos kontinentális sikert. A csapat 2005 és 2006 után története során harmadszor vett részt egy európai versengésben, ezúttal a ranglétrán a világkupa és az Európa-kupa mögött a harmadik fokon álló NBC-kupába jutott ki, amelynek küzdelmeit a németországi Lorschban rendezték. A húsz részt vevő csapat közül kilenc is az egykori Jugoszlávia utódállamaiból érkezett, de ott volt a mezőnyben a magyarországi Szentgotthárd is. A kvalifikációs kör teljesítése után a legjobb négy csapat jutott az elődöntőbe, a favoritnak számító két német együttes mögött pedig két szerbiai egységnek, a szabadkai Spartacusnak és a Vojvodinának sikerült ez – utóbbiak 3614 fával lettek negyedikek, mindössze két fával felülmúlva a szlovén Proteust. Az újvidékiek az igazi meglepetést az elődöntőben okozták, ahol legyőzték az elsőként továbbjutó Breitengüßbachot, ám ahogy a csapat magyar tagja, Rác Andor fogalmazott, kétszer nem sikerülhetett a csoda, a döntőben már alulmaradtak a Raindorffal szemben, így második helyen végeztek. A Vojvodina csapatát Rác mellett Slobodan Simonović, Dragan Gajin, Nemanja Todorović, Vojislav Kovačević, Zdravko Kresović, Boris Keregđarto és Boris Relota alkotta, az eredményre pedig a szerbiai tekesport egyik legnagyobb nemzetközi sikereként tekintenek: győznie még senkinek nem sikerült az európai kupasorozat egyik szintjén sem, ám most egy újabb került a számos dobogós hely közé, ami a Vojvodina számára az első. A Spartacus végül a 4. helyen zárta a tornát.

Azonos időben és helyszínen rendezték az NBC-kupa női mezőnyének versengéseit is, ahol pedig a Győr csapata révén magyar győzelem született, miután az elődöntőben a Schrezheimet, a fináléban pedig a Liedolsheimet múlták felül.