Lajović százötvenedik győzelme

Dušan Lajović 340. meccsén a 150. győzelmét ünnepelte az antwerpeni 1. fordulóban. A szerb teniszező a francia veterán Richard Gasquet ellen nyert, aki csak az első játszma rövidítéséig volt méltó ellenfél. Következik még egy francia, a 26 éves és a ranglistán 65. Arthur Rinderknech. Lajović egyelőre az egyetlen e heti szerbiai győztes, hisz Györe László úgy kapott ki a francia Gilles Simontól, hogy a második játszmában 5:4-es vezetésnél a meccsért adogatott, a harmadikban pedig breakelőnyt adott le. Miomir Kecmanović a moszkvai 1. fordulóban alkalmat mulasztott a fehérorosz Jegor Geraszimov ellen. A belgrádinak a döntő játszmában 4:4-nél két breaklabdája volt, de kihagyta őket, ellenfele pedig hasonló helyzetben, a következő játékban nem hibázott. Filip Krajinović ma vagy holnap kezd, ellenfele a spanyol Pedro Martinez lesz.

A moszkvai női tornán kiesett Aleksandra Krunić, és további három szerbiai számára a kisebb tornákon az 1. forduló volt egyben a végállomás is.

MOSZKVA. – A férfitorna 1. fordulójában: Simon–Györe 6:7, 7:5, 6:3, Geraszimov–Kecmanović 6:3, 1:6, 6:4, Čilić–Džumhur 6:7, 6:1, 6:1, Millman–Bonzi 6:7, 6:4, 6:3, Duckworth–Gojo 3:6, 7:5, 6:2, Marcsenko–Bublik 6:4, 6:3, Mannarino–Szafiulin 1:6, 7:6, 6:4. Nők, 1. forduló: Pera–Krunić 7:6, 6:3, Tomljanović–Szamszonova 6:2, 6:4, Kalinszkaja–Jasztremszka 7:6, 6:4, Kalinyina–Kaszatkina 6:2, 6:3, Alekszandrova–Jabeur 6:1, 1:0 – feladás, Martincová–Bara 6:0, 7:5, Kontaveit–Siniaková 6:3, 6:3.
ANTWERPEN. – A férfitorna 1. fordulójában: Lajović–Gasquet 7:6, 6:1, Van de Zandschulp–Popyrin 6:4, 3:6, 6:0, Rinderknech–Delbonis 6:4, 6:4, Davidovich–Thompson 6:3, 6:3.
TENERIFE. – A női torna 1. fordulójában: Cristian–Zidanšek 7:5, 4:6, 6:1, Schmiedlová–Juvan 4:6, 6:1, 6:4, Cornet–Vögele 6:1, 6:2, Begu–Kosztjuk 6:4, 6:4, Vekić–Riske 6:1, 6:4.
MALI LOŠINJ. – A challenger 1. fordulójában: Gimeno–Milojević 6:3, 6:1, Bourgue–D. Petrović 5:2 – feladás.
SEVILLA. – A női ITF-torna 1. fordulójában: Lukas–Stevanović 6:2, 6:4.