A Potisje huszonöt percet játszott

TISZA MENTI LIGA

Szerbkeresztúr: Jedinstvo (K)–Tisza 4:0 (2:0)

A Jedinstvo pályája, 100 néző, vezette: D. Popov (Törökkanizsa). Gólszerzők: Sarapa a 8. (11-esből), a 19. és a 75. és T. Dabevski a 62. percben.
Jedinstvo: Panić, Ilić (A. Božanin), Brzak, Kobleher V., T. Dabevski, Kalmár P. (Kobleher K.), Rankov (Jovanov), Majer (P. Božanin), R. Dabevski (Kalmár L.), Zivlak, Sarapa.
Tisza: Radić, Lengyel F. (Lengyel G.), Jakšić, Süli, Đukić (Zombori), Radanov (Koldan), Jenei (Dujmović), Kocsis, Matijević, Tóth (Maletin), Apró.

A mindig kellemetlen padéi csapat ellen egy sportszerű mérkőzésen hozták a várt győzelmet a keresztúriak, ezzel megőrizve vezető helyüket a tabellán. A vendégek védelme már a 8. percben kapitulált, aminek eredménye Sarapa tizenegyesből szerzett gólja lett, aki később még kétszer bevette Radić kapuját. T. Dabevski is csatlakozott hozzá, aki már ezen az őszön is bizonyította, hogy milyen nagyszerű befejezőjátékos.

Podlokány: Hajduk–Horgoš 2:3 (1:2)

A Hajduk pályája, 40 néző, vezette: S. Zrim (Törökkanizsa). Gólszerzők: Slejher a 2. és az 54., illetve Puljai a 8., Kószó a 43. és Törteli a 70. percben. Piros lap: Rankov (Hajduk).
Hajduk: Radaković, Ostojić, Horváth A., Rankov, Barjaktarović, Muhi, Milan Hajder (Macura), Slejher, Nježić (Elezović), Banjac (Miloš Hajder).
Horgos: Bende, Fehér, Szabó, Ruzsa, Törteli, Veselinov, Hoksza (Holló), Berec (Kakas), Puljai, Krčmar, Kószó.

Egy végig kiszámíthatatlan és fordulatos mérkőzésről a Horgos sétálhatott haza az összes ponttal. A hazaiak már a 2. percben vezetést szereztek, amikor Slejher Tamás 20 méteres lövése Törteli Krisztiánon megpattanva a kapuban landolt. Puljai Igortól már a 8. percben jött az egyenlítés, amikor 25 méterről a fölső léc alá bombázott. A 14. percben a Hajduk tíz emberre maradt, miután Vladimir Rankov a labda nélküli Kószó Patrikot támadta meg. A félidő vége előtt Kószó egy remek szóló végén fordított a Horgos javára, de ezúttal Slejhertől jött az egyenlítés, aki kilőtte a bal fölső sarkot. A 70. percben Törteli a jobb alsó sarokba lőve alakította ki a végeredményt.

Gyála: Graničar–Šampion 2:1 (2:1)

A Graničar pályája, 30 néző, vezette: I. Maletin (Törökkanizsa). Gólszerzők: Belančić a 11., Popov a 34., illetve Slobodan Stojković a 40. percben. Piros lap: Peić Gavran (Šampion) az 59. percben.
Graničar: Slađan Ivanov, Sarapa, Uverić (Zrim), Ignjatov, Savić, Perišić, Belančić, Popović, M. Jahja, Malenić (Dž. Jahja), Saša Ivanov.
Šampion: Vidaković Hadnađ, Kovač, Š. Misini, Tovilović, Sa. Stojičić, Lobozar (Šili), Sl. Stojičić, Peić Gavran, Jurić (Malagurski), Biro, Mora.

A gyálaiak szezonbeli első győzelmüknek örülhettek, a feladat nagy részét pedig már az első félidőben megoldották Belančić és Popov találatai révén, bár a 40. percben Slobodan Stojičić szépítette az állást az oromiak nézőpontjából. A vendégek dolga azonban jóval nehezebbé vált, amikor az 59. percben Bojan Peić Gavrant káromkodás és sportszerűtlen viselkedés miatt kiállították.

Oroszlámos: Slavija–Potisje 1:5 (1:5)

A Slavija pályája, 40 néző, vezette N. Janković (Mohol). Gólszerzők: Hajduk a 19., illetve Dobó az 5., a 18. és a 20., illetve Buza a 6. és a 22. (11-esből) percben.
Slavija: Cvejić, Remete, Márki, Huszák, Hajduk, Milanov, Slavković, Maluckov, Jovičin.
Potisje: Apró, Bagi, Domonkos, Horváth, Fodor, Dobó, Buza, Gavrić, Balgó, Tandari, Nagy.

A házigazdák hiányos csapattal kezdtek, így a magyarkanizsai vendégeknek nem volt nehéz rövid idő alatt meggyőző előnyt kiépíteni. A hazaiak hálója Dobó Rudolf jóvoltából háromszor, Búza Attila révén pedig kétszer rezdült meg. A mérkőzést a 25. percben lefújták, miután a hazaiaknak nem maradt elegendő játékosuk a pályán.

Szanád: Jadran–Tromeđa 9:0 (6:0)

A Jadran pályája, 50 néző, vezette: M. Bojin (Padé). Gólszerzők: Juhász a 12., a 18., a 28. és az 52., Pavlov a 36. és a 63., D. Đurđev a 38. és a 42. és Oluski a 62. percben (11-esből).
Jadran: Č. Stojanović, Budovalčev, Oluski, Knežević, S. Đurđev, D. Jovanov, Milanov, Stanić, Juhász, D. Đurđev, Pavlov.
Tromeđa: Bicók, Mihók Kucora, Horváth, Márta, Madarász, Hatalák, Dašić, Farkas, Homolya, Lakatos, Pap A.

A jobb és felkészültebb Jadran kitömte a majdányiak hálóját. A gólparádét Juhász Róbert nyitotta meg, aki négyszer is túljárt Bicók Ákos kapus eszén, az oktatójátékot pedig D. Đurđev és Pavlov két-két találata, valamint a büntetőpontról eredményes Oluski tette teljessé.

Martonos: Jedinstvo–Csóka 1:1 (1:0)

A Jedinstvo pályája, 30 néző, vezette: A. Tornjanski (Törökkanizsa). Gólszerzők: Jablonski a 23., illetve Strajin a 89. percben.
Jedinstvo: Makra, Jablonski, Vranka, Nagy, Ateljević, Dimović (Marić), Radu (Saduši), Lakatos, Juhász, Prekpalaj, Kiss (Kolompár).
Csóka: Militarov, Krsmanović (Borojević), Brdarić (Mendergiš), Strajin, Davidov, Popov, Barbat, Antanasović, Konculić (Kostić), Čeleketić, Ćinkul.

Az első félidőben a martonosiak játszottak jobban, és a vezetést is megszerezték Jablonski góljával. A második játékrész viszont már a Csókáé volt, Strajinnak a hajrában sikerült kiharcolnia az egy pontot.

A 7. forduló: Jadran–Tromeđa 9:0, Jedinstvo (K)–Tisza 4:0, Slavija–Potisje 1:5, Graničar–Šampion 2:1, Jedinstvo (M)–Csóka 1:1, Hajduk–Horgos 2:3.

3

A következő forduló (október 23. és 24.): Tromeđa–Horgos, Csóka–Hajduk, Šampion–Jedinstvo (M), Potisje–Graničar, Tisza–Slavija, Jadran–Jedinstvo (K).

SZABADKAI VÁROSI LIGA

Csantavér: Csantavér–Graničar 2:0 (1:0)

Csantavéri sportközpont, 100 néző, vezette: Tanović (Szabadka). Góllövők: Kelemen Cs. a 37. és Szabó (11-esből) a 68. percben.
Csantavér: Pesti, Udvardi Á., Szabó, Kelemen Cs. (Mácsai), Kelemen Sz., Patócs (László), Szedlár (Földi), Bugarinovity, Udvardi V., Bózsity Ma. (Bózsity Má.), Kozma (Vituska).
Graničar: Jurčević, Karan Mir. (Bošnjak), Salatić (Cvijan), Perić, Karan Mil. (Tőcsér), Medić, Tevanović, Ćurčić (Mihajlović), Huber (Ćuk), Mičić, Milojević.

Könnyebb győzelemre számítottak a csantavériek a sereghajtó kelebiai Graničar ellen. A mérkőzés első helyzetére a 26. percig kellett várni, ekkor Kelemen Csongor vezette a labdát a vendégkapusra, de lövése elakadt benne. A Graničar két percre rá majdnem megszerezte a vezetést, de egy jobb oldali beadást Milojevic a kapu fölé lőtt. A 30. percben Bózsity Martin lövése a kapufát találta el, majd Kelemen Csongor ikertestvérétől, Szabolcstól kapott remek labdát, és állítgatás nélkül a vendégek kapujába csavarta azt, így megszerezve a vezetést a pihenőre. A folytatásban majdnem egyenlítettek a vendégek, de Karan Miloš lövését Pesti kapus bravúrosan védte, majd Szabó büntetőből megduplázta a hazaiak előnyét. Habár voltak még kisebb helyzetek a mérkőzésen, az eredmény nem változott, így a csantavériek, ha nehezen is, de újabb győzelmet ünnepelhettek.

A 8. forduló: Hajduk–Lokomotiva 2:5, Bikovo–Višnjevac 3:1, Palics–Vinogradar 2:3, Mala Bosna–Solid 1:2, Csantavér–Graničar 2:0, Elektrovojvodina–Žednik 7:1.