2024. április 24., szerda
KÜLFÖLDI LABDARÚGÁS

Torinóban Kean döntött

Egyetlen találaton múlott a Serie A vasárnap esti derbije, amelyen a Juventus a Romát múlta felül. A sorsdöntő gólt Kean szerezte a 16. percben. A fővárosiaknak esélyük volt az egyenlítésre, ám Veretout büntetőt hibázott az első félidő hajrájában, és a továbbiakban sem változott az eredmény.

Barcelonában fontos találkozót nyert meg az időről időre botló katalán sztárcsapat a Valencia ellen, amivel lőtávolon belül tartja magát Ronald Koeman együttese. A Premier League élcsapatai közül a Tottenham, a Ligue 1-ben pedig a Marseille gyűjtötte be a három pontot.

Eredmények, angol bajnokság, a 8. fordulóban: Newcastle–Tottenham 2:3. Az élcsoport: Chelsea 19, Liverpool 18, Manchester City 17 pont stb. Francia bajnokság, a 10. fordulóban: Montpellier–Lens 1:0, Marseille–Lorient 4:1. Az élcsoport: PSG 27, Lens 18, Marseille (–1) 17 pont stb. Német bajnokság, a 8. fordulóban: Augsburg–Bielefeld 1:1. Az élcsoport: Bayern 19, Borussia (D) 18, Leverkusen és Freiburg 16 pont stb. Olasz bajnokság, a 8. fordulóban: Napoli–Torino 1:0, Juventus–Roma 1:0. Az élcsoport: Napoli 24, Milan 22, Inter 17 pont stb. Spanyol bajnokság, a 9. fordulóban: Villarreal–Osasuna 1:2, Barcelona–Valencia 3:1. Az élcsoport: Real Sociedad 20, Real Madrid (–1), Sevilla (–1), Atlético (–1) és Osasuna 17 pont stb.