Zvezda-hetes a Kolubarának

SZUPERLIGA

A 13. forduló: Čukarički–Vojvodina 1:1, Voždovac–Napredak 0:0, Novi Pazar–Spartacus 0:1, Kolubara–Crvena zvezda 1:7.

7

A következő forduló: Vojvodina–Radnički 1923, Crvena zvezda–Radnički (N), Mladost–Kolubara, Spartacus–Metalac, Napredak–Novi Pazar, Radnik–Voždovac, TSC–Partizan, Čukarički–Proleter.

NŐI SZUPERLIGA

Belcsény: Vojvodina–TSC Magyarkanizsa 2:3 (1:1)

Cement-pálya, 30 néző, vezette: Polić (Belgrád). Góllövők: Malijar a 16., Đapić (öngól) a 48., illetve Knežević a 14., Đokić az 57., Trbojević a 72. percben.
Vojvodina: Đukić, Magovčević (N. Vuksanović), Malijar, Denda, Savić, Stojić (Krivokapić), Petrović (Plavšić), Beronja, Trivić, Trbulin, A. Vuksanović (Milošević).
TSC: Đapić, Balázs, Radosavljević, Marjanović, Belovan, Szilusi, Božić (Körmöczi), Đokić, Petrović (Ivošević), Trbojević, Knežević (Jovanović).

A TSC női csapatának nagy csata után sikerült elhoznia a három pontot Belcsényből. A 14. percben Trbojević jó ütemű passza után Knežević került helyzetbe, a kék-fehérek csapatkapitánya nem tévedett, és a kimozduló kapus mellett a hálóba lőtt. A vendégek azonban nem sokáig örülhettek, két perccel később ugyanis Malijar lövése utat talált Đapić kapujába. Az első félidő hátralevő részében a TSC lányai több helyzetet is kialakítottak, ám azokat a kék mezesek sorra elhibázták. A második játékrész rosszul kezdődött a vendégek számára, hiszen Đapić kapus öngólt vétett. A szerencsétlen gól azonban nem zavarta meg a Tisza-partiakat, akik előbb egy szöglet utáni kipattanóból kiegyenlítettek, majd a 72. percben már ismét náluk volt az előny: Knežević indítása után Trbojević lefutotta a védőket, majd a hosszú sarokba helyezett. A hajrában nagy küzdelem folyt a pályán, az újvidékiek mindent megtettek az egyenlítésért, a magyarkanizsaiak védelme azonban jól zárt, így Balázsék végül a teljes zsákmánnyal utazhattak haza.

A 7. forduló: Zvezda B–Crvena zvezda 0:6, Vojvodina–TSC 2:3, Mašinac–Požarevac 13:0, Sloga–Spartacus 1:2.

0

A következő forduló (október 30-án): Crvena zvezda–Spartacus, Sloga–Požarevac, Mašinac–TSC, Vojvodina–Zvezda B.

I. LIGA

A 13. forduló: Bačka (P)–Radnički (M) 1:1, Zlatibor–Grafičar 2:0, Timok–Mačva 0:1, Mladost–Inđija 2:3, Budućnost–Javor 0:0, Železničar–Rad 2:1, Kabel–Loznica 1:1.

7

A következő forduló (október 23-án): Radnički (M)–Loznica, Rad–Kabel, Javor–Železničar, Inđija–Budućnost, Žarkovo–Mladost, Mačva–IMT, Grafičar–Timok, Bačka (P)–Zlatibor.

I. VAJDASÁGI LIGA

A 10. forduló: Becse–Tisza 1:1, Dinamo–Radnički (N) 2:1, Stari Grad–Vršac 2:5, Borac (Š)–Feniks 1:0, Jedinstvo–Tekstilac 1:2, Borac–Radnički 1912 0:1, Kikinda–1. Maj 2:1, Hajduk–Omladinac 2:0.

6

A következő forduló (október 23-án 24-én): Omladinac–Becse, 1. Maj–Hajduk, Radnički 1912–Kikinda, Tekstilac–Borac (S), Feniks–Jedinstvo, Vršac–Borac (Š), Radnički (N)–Stari Grad, Tisza–Dinamo.

VAJDASÁGI LIGA – ÉSZAK

Zenta: Zenta–ČSK 3:1 (1:0)

Népkerti pálya, 100 néző, vezette: Vukonović (Szabadka). Góllövők: B. Ćuluma a 24. és a 71., Vuletić az 55., illetve Srnka a 77. percben.
Zenta: Schmit (Tomašev), N. Ćulum, B. Ćulum, Varga, Győri (Andruskó), Tatić (S. Živković), Mijić, Vuletić, Fodor, Matić (Zeković), G. Živković.
ČSK: Dražić, Ladišić, Pavlov, Eror, Antunović, Jovanić, Milanov, Nikolić (Marković), Srnka, N. Ćulibrk, Nikolaš Antonio (D. Ćulibrk).

A Zenta rutinos győzelmet aratott. Korán megmutatkozott a csapatok között lévő tudásbeli különbség. A hazaiak végig jól játszottak, szép gólokat lőttek, különösen Vuletić harminc méterről szerzett találata volt látványos.

A 10. forduló: Zenta–ČSK 3:1, Bácska 1901–Hercegovac 2:1, Mladost (P)–Njegoš 5:0, Mladost (T)–Preporod 1:0, Bácska (P)–Sloga 6:1, Tavankut–Bajsa 3:0, Mladost (A)–Krila Krajine 0:0, Vojvodina–Stanišič 3:4.

1

A következő forduló (október 23-án és 24-én): Stanišić–Zenta, Krila Krajine–Vojvodina, Bajsa–Mladost (A), Sloga–Tavankut, Preporod–Bácska (P), Njegoš–Mladost (T), Hercegovac–Mladost (P), ČSK–Bácska 1901.

SZABADKAI LIGA

Ada: AFK–Radnički 2:3 (2:0)

Rekreációs központ (közönség nélkül), vezette: Zemkó (Topolya), Góllövők: Bálint az 5., Kuburić a 29., illetve Pintér (öngól) az 53., Todorović az 56. és Ljubojičić a 77. percben.
AFK: Nedeljković, Kuburić (Vujić), Pintér, Laták, Kiss (Nagy), Kurtešanin, Lajkó (Mitrović), Dabižljević, Bálint, Vranješ (Nagypál), Janjuš.
Radnički: Lebović, Maravić, Đurić, Mitić, Ljubojičić (Jovanović), Rajić, Lazić, Farkas (Stanar), Kovač, Šarčević (Todorović, Buljovčić), Kolar.

Két ellentétes félidőből állt ez a harcias, izgalmas mérkőzés. Az elsőben jobbára az történt, amit az adai csapat akart, az 5. percben Bálint, majd a 29. percben Kuburić egyéni akciója végén ért el remekbe szabott gólt, és a vendéglátó magabiztos vezetésre tett szert. A szünet után szétesett az adai gárda játéka, a bajmokiak pedig egyre veszélyesebb támadásokat vezettek. Đurić lövései még elkerülték a kaput, de aztán az 53. perben előbb Pintér a saját kapujába fejelte a szögletből beívelt labdát, majd 3 perccel később Todorović az oldalvonalról az adai kapu felé lőtte a játékszert, amely Nedeljković kapus felett a kapuba ívelődött. A 74. percben Mitić lövését védte bravúrral az adai kapus, majd egy perc múlva Rajić végezhetett el szabadrúgást 20 méterről, és a hálóőr ezt is szögletre nyomta. Újabb két perccel később lesgyanús helyzetnél maradt néma a bíró sípja, és ezt kihasználva Ljubojičić lőtt laposan az adai csapat kapujának bal alsó sarkába, megszerezve csapatának a győzelmet, mivel a vendégek a mérkőzés további részében sikeresen tördelték a játékot és védték a kapujukat.

A 10. forduló: Obilić (Z)–Vrbas 1:2, Jadran–Proleter 2:1, Sutjeska–Sloga 3:2, AFK–Radnički 2:3, Srbobran–Napredak 4:0, Budućnost–Bačka 2:0, Obilić (T)–Đurđin 1:3, Tornyos–Iskra 1:0.