Négy gólt kapott a Manchester United

Egy hónap után nyert újra Dárdai Pál Herthája – Elvesztette veretlenségét az Inter – Győzött a PSG és a Lyon

Drámai, hatgólos mérkőzést játszott egymással a Leicester és a Manchester United csapata szombat délután. A találkozót a Vörös Ördögök kezdték jobban, amikor a 19. percben Mason Greenwood találatával megszerezték a vezetést. A fiatal csatártehetség a tizenhatos sarkáról gyönyörűen csavart Schmeichel kapus hálójába. Nem sokáig örülhettek azonban Solskjaer fiai, mivel a Leicester bő tíz perccel később egy döbbenetesen hasonló szituációból egyenlíteni tudott: ezúttal Tielemans csavart tizenhatról a jobb felsőbe, így döntetlennel vonultak szünetre a csapatok. A fordulást követően kiegyenlített csata folyt a pályán, és a következő gólra egészen a 78. percig kellett várni, amikor a hazaiak egy szöglet utáni óriási kavarodásból voltak eredményesek Soyuncu révén. Az egyenlítés ezúttal sem váratott sokáig magára, mivel Rashford a 82. percben egy gyönyörű kontra végén mattolta a kékek védelmét. A manchesterieknek azonban még egy rendes gólörömre sem futotta, mivel egy perccel később érkezett Vardy, a rókák csatársztárja, aki Perez bal oldali beadását lőtte kapásból a léc alá: újabb gyönyörű találat, amire már nem érkezett válasz a vörösök részéről. A végeredményt Daka állította be a hosszabbítás első percében.

A forduló legnagyobb arányú győzelmét a Liverpool tudhatja magáénak, akik idegenben mosták le a pályáról a Watford együttesét. A találkozón Firmino mesterhármast jegyzett.

Vardy (középen) kulcsfontosságú gólt lőtt (Fotó: Beta/AP)

Angol bajnokság, a 8. forduló: Watford–Liverpool 0:5, Aston Villa–Wolverhampton 2:3, Leicester–Manchester United 4:2, Manchester City–Burnley 2:0, Norwich–Brighton 0:0, Southampton–Leeds 1:0, Brentford–Chelsea 0:1, Everton–West Ham 0:1.

2

A következő fordulóban: Arsenal–Aston Villa, Chelsea–Norwich, Crystal Palace–Newcastle, Everton–Watford, Leeds–Wolverhampton, Southampton–Burnley, Brighton–Manchester City, Brentford–Leicester, West Ham–Tottenham, Manchester United–Liverpool.

Győzelmi pályára állt a Dortmund

Haaland duplájával (54., 90+4.), valamint Reus korai góljával (3.) könnyen begyűjtötte a három pontot a Borussia Dortmund csapata a Mainz ellen, és így – a Leverkusen vereségét követően – feljött a tabella második helyére.

Hosszú idő után tudott nyerni a Dárdai Pál által vezetett Hertha BSC. A magyar vezetőedző együttese nagy csatában múlta felül az Eintracht csapatát 2:1-es eredménnyel.

Német bajnokság, a 8. forduló: Hoffenheim–Köln 5:0, Borussia (D)–Mainz 3:1, E. Frankfurt–Hertha 1:2, Freiburg–RB Leipzig 1:1, Greuther Fürth–Bochum 0:1, Union Berlin–Wolfsburg 2:0, Borussia (M)–Sturrgart 1:1, B. Leverkusen–Bayern München 1:5.

1

A következő fordulóban: Mainz–Augsburg, A. Bielefeld–Borussia (D), Bayern München–Hoffenheim, RB Leipzig–Greuther Fürth, Wolfsburg–Freiburg, Hertha–Borussia (M), Köln–B. Leverkusen, Stuttgart–Union Berlin, Bochum–E. Frakfurt.

Kikapott Rómában az Inter

Hiába vezetett az Inter a Lazio vendégeként, a lefújást követően a hazai csapat ünnepelhetett. A rómaiak ezzel a győzelemmel véget vetettek a kék-feketék aktuális szezonbéli veretlenségi sorozatának. A milánóiak egyetlen találatát Perišić szerezte a 12. játékpercben, a második félidőben viszont beindult a Lazio-henger, és Immobile (64.), Anderson (81.), valamint Milinković-Savić (90+1.) góljainak köszönhetően 3:1-es sikert könyvelhetett el Maurizio Sarri legénysége.

Hatalmasat küzdve, kétgólos hátrányból felállva győzött a Milan csapata a San Siróban a Verona ellen. A vendég kiscsapat az első félidőben Caprari és Barak révén már 2:0-ra vezetett, a második játékrészben viszont megrázta magát Stefano Pioli vezetőedző együttese. Először Giroud szépített, amikor az 59. percben Kessie pontos beadását fejelte közelről a Verona hálójába, a 76. minutumban pedig már maga Kessie talált be tizenegyesből, 2:2-re módosítva az állást. A meccs ezen szakaszában a vendégek már teljesen alárendelt szerepben játszottak, a Milan nagy nyomás alatt tartotta ellenfele védelmét, ami nagyon hamar újabb hazai gólt eredményezett: két perccel az egyenlítő találat után ismét kapitulált a Verona védelme: ezúttal Castillejo jobb oldali beadását követően Günter ért szerencsétlenül labdába, csapata hálójába küldve azt – öngól döntötte el így a mérkőzést a milánóiak javára, akik így, ha ideiglenesen is, a tabella élére kerültek.

Olasz bajnokság, a 8. forduló: Spezia–Salernitana 2:1, Lazio–Inter 3:1, Milan–Verona 3:2, Cagliari–Sampdoria 3:1, Empoli–Atalanta 1:4, Genoa–Sassuolo 2:2, Udinese–Bologna 1:1.