NB I.

A Fradi váratlan veresége

Talán a hétközi, Celtic elleni Európa-liga-mérkőzésre is tartalékolva, de távolról sem legerősebb keretével lépett pályára a Ferencváros a Zalaegerszeg elleni bajnokin a Groupama Arénában. A zöld-fehérek kissé nagy mellénnyel kezdtek, aminek meg is lett a méltó büntetése, hiszen Szerifimov már a hetedik percben vezetéshez juttatta a zalaiakat, sőt Koszta a félidő közepén növelni is tudta a vendégek előnyét. Lassan kezdett el ébredezni a címvédő, Vécseinek még a szünet előtt sikerült szépítenie, így mindenki izgalmas második félidőre számíthatott. Az izgalmak be is következtek, főleg miután csereként beálltak a Fradi meghatározó játékosai is. Egyértelmű lett a hazai fölény, valamint az is, hogy a Zalaegerszeg legfőbb célja a számára kiváló eredmény megőrzése lesz. A VAR-nak is akadt dolga, háromszor is lehetséges büntetőt vizsgált a zöld-fehérek javára. Egyszer büntető is lett az ítélet, azt viszont Mmaee rendkívül gyöngén rúgta. A vendégek hősies védekezése végül eredménnyel párosult, a hatalmas nyomás ellenére a Ferencváros nem tudott kiegyenlíteni, így óriási meglepetésre a Zalaegerszeg megnyerte a mérkőzést.

Remek találkozót játszott egymással a Fehérvár és a Honvéd. Nem kezdtek rosszul a vendég kispestiek, sőt ha Lukić egy picit gyorsabb, a vezetést is megszerezték volna. A támadó egyedül indult a fehérvári kapura, ám lassúnak bizonyult, és a védők szerelni tudták. A túloldalon Zivzivadze nem volt ennyire körülményes, és előnyhöz juttatta csapatát. Ezt követően kitámadtak a fővárosiak, a fehérváriak pedig kedvükre kontrázhattak, s a második félidőben egy ilyen ellenakcióból Petrjak betalált a Honvéd hálójába. Batik gyorsan szépíteni tudott, így a mérkőzés újra izgalmassá vált. Az utolsó fél órában mindkét kapu előtt adódtak gólszerzési lehetőségek, de azok sorra kimaradtak, így az eredmény már nem változott.

Nem segített az MTK-n Giovanni Costantino vezetőedző menesztése. Az új edzőnek, Teodoru Vaszilisznek az elképzelései még nem igazán látszottak a Puskás Akadémia elleni, péntek esti találkozón. Bő fél óra kellett ahhoz, hogy a kék-fehérek kapura lőjenek. A felcsútiak valamivel aktívabbak voltak, ám az ő játékuk is messze volt a látványostól. A gyenge színvonalú összecsapáson a három pont sorsát végül Komáromi találata döntötte el, ezzel a Puskás Akadémia fellépett a dobogó harmadik fokára. Meglepetésre az újonc Gyirmót legyőzte a Paksot. A győriek sorozatban második győzelmüket aratták, és ezzel megkezdték felzárkózásukat a középmezőnyhöz A vasárnap délutáni mérkőzésen a Kisvárda gól nélküli döntetlent játszott az Újpesttel, a várdaiaknak ez is elég volt ahhoz, hogy visszavegyék a Ferencvárostól az első helyet a táblázaton.

A 9. forduló: MTK–Puskás Akadémia 0:1 (Komáromi 69.), Gyirmót–Paks 2:1 (Simon 23., Hasani 67., illetve Ádám 63.), Ferencváros–Zalaegerszeg 1:2 (Vécsei 45., illetve Szerifimov 7., Koszta 22.), Fehérvár–Honvéd 2:1 (Zivzivadze 25., Petrjak 54., illetve Batik 60.), Kisvárda–Újpest 0:0.