2024. április 18., csütörtök

A magyarkanizsai lányok második győzelme

Tovább tart az adorjáni Tisza krízise – A Bajsa állja a bajnoki versenyfutást – A moholi Bácska otthon, a Zenta Bácsföldváron szenvedett vereséget

NŐI SZUPERLIGA

Magyarkanizsa: TSC–Zvezda B 5:0 (2:0)

Magyarkanizsai pálya, 40 néző, vezette: Mickoška (Belgrád). Góllövők: Trbojević az 53., a 66., Knežević a 20., Trifunović (öngól) a 29., Petrović a 68. percben.
TSC: Đapić, Radosavljević, Jovanović (Jović), Marjanović, Belovan (Jelača), Szilusi, Božić (Petrović), Körmöczi (Balázs), Trbojević (Ivošević), Đokić, Knežević.
Zvezda B 2018: Aleksić, Radenković, Stojaković, Milovanović (Stefanović), Nikolić (Njagul), Marković, Mirković, Gajević (Macanović), Paunović, Trifunović (Ilić), Stanišić (Zavišić).

A hazai csapat támadásaival kezdődött a mérkőzés, majd néhány kisebb lehetőség után a kék-fehérek a 20. percben megszerezték a vezetést: egy bal oldali beadás után Knežević elé került a labda, ő pedig 12 méterről a léc alá bombázott. Két perc múlva Đokić növelhette volna a hazaiak előnyét, közeli lövését azonban a vendégek kapusa egy bravúros mozdulattal hárítani tudta. Hét perccel később már Aleksić is tehetetlennek bizonyult, egy bal oldali szöglet után ugyanis Trifunović a saját kapujába fejelte a labdát. Ezt követően a magyarkanizsai együttes futószalagon dolgozta ki a helyzeteket, a három pont sorsa pedig gyakorlatilag az 53. percben eldőlt, miután Trbojević éles szögből megszerezte a Tisza-partiak harmadik gólját is. Az öt kapott gól ellenére a találkozó legjobbja a fővárosiak kapusa, Aleksić volt, ugyanis több alkalommal is bravúrral védett, megmentve így csapatát a még nagyobb arányú vereségtől.

A 6. forduló: Crvena zvezda–Sloga 2:0, TSC–Zvezda B 5:0, Požarevac–Vojvodina 0:10. A Spartacus–Mašinac találkozó lapzárta után ért véget.

0

A következő forduló (október 16-án): Zvezda B–Crvena zvezda, Vojvodina–TSC, Mašinac–Požarevac, Sloga–Spartacus.

I. LIGA

A 12. forduló: Radnički (M)–Kabel 2:3, Inđija–IMT 4:0, Žarkovo–Timok 2:1. A Rad–Budućnost és a Javor–Mladost találkozó lapzárta után ért véget. A Loznica–Železničar mérkőzést ma játsszák. A Grafičar–Bačka (P) találkozót szerdán rendezik meg. A Mačva–Zlatibor mérkőzést elhalasztották.

6

A következő forduló (október 16-án, 17-én és 18-án): Bačka (P)–Radnički (M), Zlatibor–Grafičar, Timok–Mačva, IMT–Žarkovo, Mladost–Inđija, Budućnost–Javor, Železničar–Rad, Kabel–Loznica.

I. VAJDASÁGI LIGA

A 9. forduló: Hajduk–Becse 1:3, Omladinac–Kikinda 1:0, 1. Maj–Borac (S) 2:0, Radnički 1912–Jedinstvo 3:2, Tekstilac–Borac (Š) 2:0, Feniks–Stari Grad 3:0, Vršac–Dinamo 2:0, Radnički (N)–Tisza 2:1.

4

A következő forduló (október 16-án 17-én): Becse–Tisza, Dinamo–Radnički (N), Stari Grad–Vršac, Borac (Š)–Feniks, Jedinstvo–Tekstilac, Borac (S)–Radnički 1912, Kikinda–1. Maj, Hajduk–Omladinac.

VAJDASÁGI LIGA – ÉSZAK

Bajsa: Bajsa–Bácska (P) 2:0 (1:0)

Bajsai pálya, 240 néző, vezette: Vrana (Szabadka). Góllövők: Marjanović a 41., Šević az 53. percben.
Bajsa: Damjanović, Nagy, Tresiglavić (Dragić), Šević (Mitrović), De. Rahić (Stanišić), Kaluđerović, Marjanović (Vujošević), Pantović, Krivokapić, Lekaj (Da. Rahić), Ivanov.
Bácska: Szabó, Kokljevci (Majls), Gavrić, Panić, Njagrin, Kolundžić, Krkajlić (Vuković), Đuranović, Šicar, Šijačić, Milijašević (Krkajić).

Esős időben jó mérkőzést vívott a két csapat. Az első félidő nagyobb részében kiegyenlített játék folyt, majd a félidő hajrájában a hazai csapat előtt adódtak nagyobb helyzetek, míg végül a 41. percben egy gyors ellentámadás végén Marjanović betalált a vendégek kapujába. A folytatásban a vendégek mindent megtettek, hogy kiegyenlítsenek, de komolyabb helyzetet nem tudtak kidolgozni. A túloldalon az 53. percben egy gyors jobb oldali támadás során Lekaj a tizenhatosban Šević elé játszott, aki megadásra késztette Szabó kapuvédőt, megduplázva így a hazaiak előnyét. Ezt követően a bajsaiak irányították a játékot, és több helyzetet dolgoztak, ki, de azokat nem tudták gólra váltani. A Bácskának egyetlen komoly szépítési lehetősége volt, amikor a hazai tizenhatosban fellökték Šicart, a játékvezető pedig büntetőt ítélt. Šicar végezte el azt, de a jól védő Marijanović hárítani tudott, így a Bajsa kétgólos győzelmet aratott.

A 9. forduló: Vojvodina–Zenta 1:0, Stanišić–Mladost (A) 3:1, Krila Krajine–Tavankut 3:2, Bajsa–Bácska (P) 2:0, Sloga–Mladost (T) 1:4, Preporod–Mladost (P) 2:0, Njegoš–Bácska 1901 1:3, Hercegovac–ČSK 1:1.

1

A következő forduló (október 16-án és 17-én): Zenta–ČSK, Bácska 1901–Hercegovac, Mladost (P)–Njegoš, Mladost (T)–Preporod, Bácska (P)–Sloga, Tavankut–Bajsa, Mladost (A)–Krila Krajine, Vojvodina–Stanišič.

SZABADKAI LIGA

Mohol: Bácska–Srbobran 0:1 (0:1)

Bácska-pálya, vezette: Zemkó (Topolya). Góllövő: Ljubomir Živanović a 42. percben.
Bácska: Radojčić, Deák, N. Simendić, Vlajković, M. Simendić (Parabucki), Gušić, Jovičić, Dražić, Morović, Anđelković, Stanojev.
Srbobran: Ađanski, Zeljić (Dugonjić), Radosavljević, Ostojić, Kenji (Radovanović), Lj. Živanović, Adamović, Peruničić, Srdanov (Stankov), B. Živanović, Komlenić.

Az első félidőben a vendégek irányították a játékot, de támadásban sokat hibáztak, így elmaradtak a gólhelyzetek. A moholi csapat csak ellentámadásokból próbálkozhatott, egy ilyen végén a 36. percben Jovičić jobb oldalról lőhetett kapura, de Ađanski védte a lövését. A 42. percben a vendégek végeztek el szabadrúgást a jobb oldalról, a hazai csapat védelme határozatlan volt, Srdanov lövése még kipattant, de azután Ljubomir Živanović lövése az egyik védőn megpattanva a bal alsó sarokban kötött ki. A szünet után kiegyenlítődött a játék, sőt a moholiak egyre többet támadtak, és több esélyük adódott az egyenlítésre is, amit nem használtak ki. A szenttamásiak távoli lövésekkel próbálkoztak Radovanović és a góllövő Živanović révén, de Radojčić remekül védett. A 87. percben is bravúrosan hárított, amikor Lj. Živanović egyedül vezethette a labdát a moholi kapura. Két perccel később Peruničić közelről a felső kapufát találta el.

A 9. forduló: Vrbas–Tornyos 2:0, Iskra–Obilić (T) 5:0, Đurđin–Budućnost 2:2, Bácska–Srbobran 0:1, Napredak–AFK 0:1, Radnički–Sutjeska 3:1, Sloga–Jadran 1:2, Proleter–Obilić (Z) 1:0.