NEMZETEK LIGÁJA

Spanyolország az első döntős

Több mint egy félidőt emberelőnyben játszott Spanyolország Olaszország ellen a Nemzetek Ligája szerda esti elődöntőjében, és a lehetőséggel élt is Luis Enrique csapata, amely 2:1-re nyert a milánói San Siróban. Bő negyedórányi játék után Ferran Torres szerezte meg a vezetést Oyarzabal beadása után. A spanyolok dolgát Bonucci könnyítette meg, aki 12 perc alatt két sárga lappal kiállíttatta magát, még a nagyszünet előtt. Torres az első félidő hosszabbításában már meg is büntette az olasz hibát, ezúttal fejjel a hálóba küldve Oyarzabal második gólpasszát. A hatalmas spanyol fölény ellenére a 83. percben Chiesa szépíteni tudott, amikor a gyorsan elrohanó Pellegrinitől kapott labdát, de többre nem futotta az olaszoktól, akiknek így megszakadt rekordot jelentő, 37 meccses veretlenségi sorozatuk. A spanyolok a vasárnapi fináléban a tegnap esti belga–francia mérkőzés győztesével csapnak össze.

Eredmények, Nemzetek Ligája, elődöntő: Spanyolország–Olaszország 2:1. Női BL, 1. forduló, A csoport: Servette–Juventus 0:3, Chelsea–Wolfsburg 3:3. B csoport: Breidablik–PSG 0:2, Zsitlobud-1–Real Madrid 0:1. U19-es férfi Eb-selejtező, 1. szakasz, 1. forduló, 3. csoport: Ausztria–Észtország 4:0, Fehéroroszország–Magyarország 1:2.