Az első „döntő” a Zvezdáé

Bár az Euroliga péntek esti szezonrajtján a Crvena zvezda vereséget szenvedett a Fenerbahçe otthonában (61:57), a belgrádi piros-fehérek a hazai ABA-ligában már jobban muzsikáltak, és a második forduló csúcsrangadóján hétfő este 71:63 arányban felülmúlták már-már hagyományos finálébeli ellenfelüket, a podgoricai Budućnostot. A derbimeccs első félideje meglehetősen egyoldalúan, a második felvonása viszont rapszodikusan zajlott. A Zvezda a nagyszünetig megbízható dobásának köszönhetően viszonylag kényelmes előnyt épített ki (37:29), hogy aztán a harmadik negyed elején a montenegróiak percek alatt megfordítsák ezt egy 11:0-s rohanással (37:40). Dejan Radonjić tanítványai azért összekapták magukat, és komolyabb hátrányt már nem szedtek össze az utolsó negyedre fordulva (45:47), amelynek elején viszont ők futottak nagyot (13:0), ami után (58:47) nem került veszélybe a győzelmük.

ABA-liga, a 2. fordulóban: Podgorica–Zadar 94:78, FMP–Igokea 89:81, Krka–Mornar 89:80, Borac–Cedevita Olimpija 76:85, Cibona–Mega 78:78, h. u. 89:84, Crvena zvezda–Budućnost 71:63. Az élcsoport: Crvena zvezda, Cedevita Olimpija, Cibona és Partizan 4 pont stb.