A Csóka első győzelme!

NŐI SZUPERLIGA

Magyarkanizsa: TSC–C. zvezda 1:2 (0:1)

Magyarkanizsai pálya, 100 néző, vezette: Čolaković (Niš). Góllövők: Petrović (öngól) a 89., illetve Čavić M. a 17., Tenkov a 84. percben.
TSC: Vesić (Đapić), Radosavljević, Jovanović, Marjanović, Belovan, Szilusi (Jović), Božić (Balázs), Đokić, Trbojević (Petrović), Körmöczi (Jelača), Knežević.
C. zvezda: Petrović, Čavić N., Šćepanović, Đorđević, Žarković, Aranđelović (Popović), Milović (Stamenić, Kučinar), Jestrović (Savanović), Tenkov, Sremčević, Čavić M.

A hazai csapat nagy helyzetével indult a találkozó, Szilusi azonban Knežević beadása után öt méterről nem tudta a kapuba juttatni a labdát. Tíz perccel később a vendégek egy gyors kontratámadást vezettek, amelynek végén az U19-es válogatott Čavić Mina megszerezte számukra a vezetést. Az első félidő hátralevő részében csupán Trbojević veszélyesen megpattanó lövése jelentett némi izgalmat, a szünet után viszont igazi adok-kapok alakult ki a pályán. A 47. percben Božić lövése után a hazai nézők már gólt kiáltottak, a kék-fehérek csatára azonban ajtó-ablak helyzetben mellélőtt. Ezt követően mindkét oldalon akadtak helyzetek, a hazaiak kétszer is eltalálták a felső lécet, újabb gólt azonban a fővárosiak tudtak szerezni: a 84. percben Tenkov ügyesen becsapta védőjét, majd a jobb alsó sarokba lőtt. Öt perccel később felcsillant a remény a magyarkanizsaiak előtt, a Zvezda kapusa ugyanis öngólt vétett, ám a hátralevő kis időben a belgrádiak már rutinosan megtartották a labdát, így elvitték a teljes zsákmányt a Potisje pályájáról.

Az 5. forduló: TSC–C. zvezda 1:2, Zvezda B–Požarevac 3:0, Vojvodina–Spartacus 0:12, Mašinac–Sloga 4:1.

0

A következő fordulóban (október 9–10.): C. zvezda–Sloga, Spartacus–Mašinac, Požarevac–Vojvodina, TSC–Zvezda B.

NŐI FEJLESZTÉSI LIGA – ÉSZAK

Magyarkanizsa: TSC–Spartacus 0:11 (0:9)

Magyarkanizsai pálya, 20 néző, vezette: Ateljević (Martonos). Góllövők: Topolski az 5., a 16., a 20., a 23., a 29., a 30., a 68., Maljković a 4., Ninković a 7., Tabak a 12., Antelj az 53. percben.
TSC: Nagy, Kiss, Vuksanovic, Juhász, Cservenák Cs., Marijić, Rajcsán (Tóth), Radojičić (Čupić), Spicanović, Jovanov, Cservenák L.
Spartacus: Pilja, Tabak (Cerubdžić), Radonjić, Ivković Ivandekić, Maljković, Mandić, Kostić, Topolski, Ninković, Bodó, Antelj.

A hazai csapat néhány percig tudott csak ellenállni a liga éllovasának, Maljković ugyanis a 4. percben egy távoli lövéssel bevette Nagy kapuját, majd azt követően az ellenállhatatlanul focizó szabadkai lányok igazi gólfesztivált rendeztek. A vendégek győzelme még nagyobb arányú is lehetett volna, a TSC kapusa, Nagy Viktória azonban több alkalommal is bravúrral hárította a kék-fehérek lövéseit.

A 4. forduló: Ruma–Moskva 3:1, TSC–Spartacus 0:11, Prave Dame–Voša AS 0:2, Polet–Lehel 0:2.

0

A következő forduló (október 9.): Lehel–Ruma, Voša AS–Polet, Spartacus–Prave Dame, Moskva–TSC.

TISZA MENTI LIGA

Padé: Tisza–Tromeđa 5:0 (2:0)

Tisza-pálya, 40 néző, vezette: Madaras (Zenta). Góllövők: Radanov a 25., a 32., Jakšić az 55., Đukić a 73., Jenei a 85. percben.
Tisza: Radić, Bús, Lengyel, Jakšić, Süli, Đukić, Radanov (Mojsin), Potloka, Jenei, Kocsis, Matijević.
Tromeđa: Bicók, Papp D., Horváth, Benedek (Madaras), Márta, Dašić, Muhi, Horváth Kátai, Lakatos, Hagymás, Hatalák.

A felkészültebb hazai csapat nagyarányú győzelmet aratott. A mérkőzés már az első félidőben eldőlt Radanov két góljával.

Szanád: Jadran–Potisje 2:3 (1:0)

Jadran-pálya, 50 néző, vezette: Zekonja (Nagykikinda). Góllövők: Đurđev a 22., D. Jovanov a 61., illetve Búza az 51., a 72., Dobó a 88. percben.
Jadran: Josipović, Budovalčev, Oluški (Z. Popović), Bebek, Č. Stojanović, D. Jovanov, Keszég, Knežević (M. Stojanović), Juhász (Milanov), Đurđev, Pavlov.
Potisje: Apró, Bagi, Domonkos G., Horváth (Dobó), Bohata (Szalma), Velez, Fodor, Búza, Čanjiga, Balgó, Tandari.

Bizonytalan kimenetelű mérkőzés volt Szanádon, ahol a hazaiak Đurđev révén vezetéshez jutottak, az 51. percben Búza kiegyenlített, de tíz perccel később D. Jovanov ismét előnyhöz juttatta a Jadrant. A hazaiak előnye viszont nem sokáig tartott, mert Búza ismét betalált, a győztes gólt pedig Dobó szerezte.

Szerbkeresztúr: Jedinstvo–Šampion 2:1 (1:0)

Jedinstvo-pálya, 80 néző, vezette: Ateljević (Martonos). Góllövők: Zivlak a 32., T. Dabevski az 59., illetve Bíró az 54. percben.
Jedinstvo: Panić, Brzak, Kobleher, A. Božanin (Jovanov), T. Dabevski, Kalmár, Ugri (P. Božanin), Majer, R. Dabevski, Zivlak, Sarapa.
Šampion: Vidaković Hadnagy, Kovács, Misini, Tovilović, Stojičić, Lobozar (Malagurski), Drobnjak, Jó, Virág, Süli, Bíró.

Az oromi vendégek nem várt módon, de alaposan megizzasztották az élmezőnyre pályázó házigazdát. Zivlak a 32. percben vezetést szerzett, majd néhány jó helyzetet elpuskázott, a kitartó vendégek pedig Bíró révén az 54. percben kiegyenlítettek. A döntetlen viszont csak öt percig tartott, amikor T. Dabevski megszerezte a győztes gólt.

Oroszlámos: Slavija–Csóka 2:3 (1:1)

Slavija-pálya, 30 néző, vezette: Lekić (Nagykikinda). Góllövők: Slavković a 19., Trbović a 87., illetve Ćinkul a 38., Davidov a 80. és a 82. percben.
Slavija: Magyar, Mičević, Pantelin, Trbović, Huszák, Božin, Vojnić Hajduk, Milanov, Slavković, S. Maluckov, Jovičin.
Csóka: Militarov, Čeleketić, Brdarić (Stajić), Barbat (Sass), Ćinkul, Popov, Davidov (Dobroka), Gan (Borojević), Strajin, Antanasović, Konculić (Kostić).

Nagy meglepetés született Oroszlámoson, hiszen az eddig nyeretlen Csóka megszerezte az első győzelmét az idényben. A különbség most annyi volt, hogy nem a csókaiak küszködtek kiállítani a csapatot, hanem a hazaiak, a meccs pedig a második félidőben dőlt el Davidov két góljával.

Gyála: Graničar–Horgos 1911 1:4 (0:2)

Graničar-pálya, 30 néző, vezette: Zrim (Törökkanizsa). Góllövők: Malenić az 58., illetve Hoksza a 15., Puljai a 16., Krčmar a 48., Kolompár az 55. percben.
Graničar: Zrim, Cvejić, Todorović, Ignjatov, Popović, Perišić, Sarapa, Belančić, Ognjenović, Malenić (Begeši), Ivanov.
Horgos 1911: Bende, Holló (Fehér), Szabó, Úri, Törteli, Rúzsa, Hoksza (Kolompár), Szalma (Kakas), Puljai, Krčmar, Kószó.

A jobb vendégcsapat dominált ezen a meccsen. Az első félidőben egy perc alatt rúgtak két gólt, a másodikban pedig hét perc alatt lőttek kettőt.

Martonos: Jedinstvo–Hajduk 0:2 (0:1)

Jedinstvo-pálya, 30 néző, vezette: Bojin (Padé). Góllövő: Slejher a 37. és a 78. percben.
Jedinstvo: Makra, Bajúsz (Kolompár), Simić, Nagy, Ateljević, Ajtai, Radu (Dimović), Lakatos, Jablonski, Prekpalaj, Sáfrány.
Hajduk: Radaković, Vrábel, Kovács, Horváth A., Bodroža, Muhi, Ostojić, Slejher, Milan Hajder (Miloš Hajder), Banjac (Onjin), Rankov (Matejin).

A podlokányi vendégek végig jobbak voltak, és kihasználták a helyzeteiket. Mindkét gólt Slejher Tamás, a magyarkanizsai Potisje kiváló birkózója adta.

Az 5. forduló: Tisza–Tromeđa 5:0, Jadran–Potisje 2:3, Jedinstvo (K)–Šampion 2:1, Slavija–Csóka 2:3, Graničar–Horgos 1:4, Jedinstvo (M)–Hajduk 0:2.

2

A következő forduló (október 9–10.): Tromeđa–Hajduk, Horgos–Jedinstvo (M), Csóka–Graničar, Šampion–Slavija, Potisje–Jedinstvo (K), Tisza–Jadran.

SZABADKAI VÁROSI LIGA

Csantavér: Csantavér–Elektrovojvodina 0:3 (0:1)

Csantavéri sportközpont, 80 néző, vezette: Bedić (Đurđin). Góllövők: Guberinić a 8., a 76. (11-esből), Petković a 65. percben.
Csantavér: Pesti, László, Szabó, Kelemen Cs. (Triznya), Kelemen Sz., Patócs, Szedlár, Bugarinović (Kukli), Udvardi, Bózsity, Kozma (Vituska).
Elektrovojvodina: Vojnić, Purković, Škoro, Orlovac A., Keresztes, Babičković (Rajak), Petković (Orlovac J.), Matić, Lozo, Ramović (Kuridža), Guberinić.

Megszakadt a csantavériek győzelmi sorozata. A vendég villanytelepiek hamar, egy bedobás után Guberinić fejesével jutottak vezetéshez. A hazaiak közel álltak az egyenlítéshez, de Szedlár két nagy lehetőséget is kihagyott, pontosabban nagyszerűen védett a vendégkapus. A kihagyott helyzetek megbosszulták magukat: Petković egy beadást levett, s ugyan lövésébe Pesti még beleért, védeni azonban már nem tudta. A végére a hazaiak már gyengébben játszottak, így Guberinić büntetőből újabb gólt szerzett.

A 6. forduló: Hajduk–Višnjevac 3:6, Lokomotiva–Vinogradar 2:2, Bikovo–Solid 4:2, Mala Bosna–Žednik 0:2, Csantavér–Elektrovojvodina 0:3, a Palics–Graničar mérkőzésről nem érkezett eredmény.