Az első vereség az új stadionban

A TSC jó mérkőzést vívott, de elvesztette dobogós pozícióját

SZUPERLIGA

Topolya: TSC–Čukarički 1:2 (0:1)

TSC Aréna, 3500 néző. Vezette: Mitić (Leskovac). Góllövők: Ratkov a 48., illetve Čolović a 37. és Kajević (11-esből) a 66. percben.
TSC: Jorgić, Varga (Krsmanović), Stojković, Tomanović, Zec, Banjac, Petrović, Rajković, Petković (Stanojev), Đakovac (Milićević), Ratkov (Vukić).
Čukarički: Petrović, Devetak, Tošić, Kovačev, Stevanović, Jovanović (Rakonjac), Kajević (Čolić), Mijailović, Čolović (Lukić), Drezgić (Šapić), Savić (Ergelaš), Kovač.

A TSC elszenvedte első vereségét az új stadionban. 2:1-re nyert a vendég Čukarički a szerb Szuperliga 12. fordulójában a TSC Arénában. A jó iramú, sok helyzetet hozó mérkőzésen a vendégek voltak szerencsésebbek. A liga rangadójaként beharangozott mérkőzés tétje a topolyai csapatnak a harmadik hely megőrzése volt, de a Čukarički a „zsákmányolt” három ponttal most egy ponttal megelőzte a topolyai gárdát a tabellán. Az első percekben a vendégek kezdtek rámenősebben, de a házigazda topolyaiak hamarosan átvették a kezdeményezést. Rajkovićnak és Zecnek is volt veszélyes megmozdulása, több helyzetük is adódott, de gól nem esett. A 34. percben Nemanja Jorgić mellett Čolović elvitte a labdát, majd senkitől sem zavartatva az üres kapu felé gurította. Többen már gólt kiáltottak, Zec azonban sprintereket megszégyenítő gyorsasággal érte utol a hálóba tartó labdát, és a gólvonal előtt becsúszva óriásit mentett. Sajnos eközben összeütközött az érkező Jovanovićtyal is, aki megsérült, nem tudta folytatni a játékot. Nem sokkal később, az első félidő 37. percében Stefan Čolović egy akció zárásaként kilőtte a jobb sarkot, ezzel vezetéshez jutottak a fővárosiak. A topolyaiak a második félidő elején gyorsan kiegyenlítettek, amikor a fiatal csatár, Petar Ratkov csúsztatott fejese betalált a kapuba. A TSC saját nevelésű támadója megszerezte ezzel az első gólját a csapatban. Ezt követően úgy tűnt, érik a topolyaiak második gólja is, de a helyzetek kimaradtak. A támadások és ellentámadások váltakoztak ezt követően, mígnem a vendégek ismét gólt értek el egy büntetőrúgásból. Kovač cselezgetett a TSC tizenhatosában, Slobodan Rajković becsúszását a játékvezető szabálytalannak látta, és tizenegyest ítélt. Asmir Kajević értékesítette a büntetőt a 66. percben. Ez lett a végeredmény, pedig voltak még helyzetei mindkét csapatnak. Az utolsó pillanatokban, a tizenegyedik TSC-szöglet során Rajkovićról a kapufára pattant a labda, a vendégek szerencséjére azonban onnan nem a kapuban, hanem Petrović kapus kezében kötött ki. A liga egyik kiemelkedő csapata ellen most nem sikerült ugyan nyernie a TSC-nek, de továbbra is ott van az élvonalban, a mérkőzésre kilátogató szép számú közönség egy igazán jó mérkőzést láthatott.

A 12. forduló: Radnički 1923–Kolubara 0:2, Spartacus–Voždovac 0:4, Napredak–Partizan 0:1, Radnik–Proleter 0:1, TSC–Čukarički 1:2.