2024. április 24., szerda

Könnyítés Györe ágán

Miközben Györe László 2. fordulós ellenfelének kiléte csak tegnap este, a Filip Krajinović–Alekszandar Lazarov mérkőzéssel dőlt el Szófiában – végül a szerb került ki győztesen a meccsből –, egyik lehetséges harmadik fordulós ellenfele kikerült az egyenletből: a tornára negyedik kiemeltként érkező kazah Alekszandr Bublik vállsérülés miatt visszalépett, így a szerencsés vesztesként bekerült lengyel Kamil Majchrzak mérkőzik majd a Lorenzo Musettit verő bolgár Dimitar Kuzmanovval.

Aleksandra Krunić a második akadályt is vette a nur-szultani 250-es női tornán. A szlovén Kaja Juvan elleni győzelemért járó pontokkal Krunić feltört a naprakész lista 145. helyére, a negyeddöntőben pedig a francia Burel és a román Cristian meccsének továbbjutójával találkozik.

Fucsovics Márton San Diegóban a bolgár Grigor Dimitrovval játszott, aki visszavágott a két tavalyi, Cincinnatiben és New Yorkban elszenvedett vereségért. Ugyanott pályafutása 685. győzelmét aratta a volt világelső Andy Murray, aki a norvég Casper Ruuddal mérkőzik a 686.-ért, amivel az öröklista 14. helyén beérné a 60-as és 70-es évek amerikai sztárját, Arthur Ashe-t.

SZÓFIA. – A férfitorna 1. fordulójában: Kuzmanov–Musetti 6:7, 7:6, 6:3, Geraszimov–Pospisil 5:7, 7:6, 6:3.
SAN DIEGO. – A férfitorna 1. fordulójában: Dimitrov–Fucsovics 6:3, 1:6, 7:5, Murray–Kudla 6:3, 6:2, Korda–Paul 6:3, 5:7, 6:1, Schwartzman–Gaio 6:2, 6:3, Sonego–Baszilasvili 6:3, 6:4.
CHICAGO. – A női torna 1. fordulójában: Zidanšek–Stephens 6:2, 6:1, Teichmann–Kanepi 7:6, 7:5, Ruse–Giorgi 6:4, 6:2, Azarenka–S. Dzsang 6:2, 6:1. 2. forduló: Muguruza–Li 6:4, 6:4, Jabeur–Hszie 6:1, 6:0, Mertens–Jasztremszka 6:1, 6:3.
NUR-SZULTAN. – A női torna 1. fordulójában: Juvan–Minnen 2:6, 7:6, 6:4, Putinceva–Gorgodze 6:1, 6:2. 2. forduló: Krunić–Juvan 6:4, 6:3, Potapova–Mladenović 1:6, 6:4, 6:3, Gracseva–Curenko 6:2, 6:4.
BERKELEY. – A női ITF-torna 1. fordulójában: Chirico–Udvardy 6:4, 4:6, 6:4.