Távfutóverseny Zentán

A zentai Ultran Sportegyesület a községgel közösen rendezte meg vasárnap az I. Senta Run elnevezésű 5 és 10 kilométeres futóversenyt, amelyen 60-60 versenyző indult. Kis Jovák Viktor, a verseny fő szervezője napilapunknak nyilatkozva elmondta, hogy jórészt a környező településekről, Szabadkáról, Adáról, Magyarkanizsáról vettek részt a versenyen, de volt néhány futó, aki Pancsováról, Zomborból, Belgrádból, illetve Újvidékről érkezett. A fő szervező azt is elmondta, ahhoz képest, hogy viszonylag rövid idejük volt a verseny megszervezésére, nagyon elégedettek a résztvevők számával és a rendezvény lebonyolításával, így az elkövetkezőkben is megrendezik a megmérettetést.

Az eredményeket illetően: az 5 kilométeres távon Nagy Gellért Béla 16:13 perc alatt futott be a célba elsőnek, őt követi Mészáros Ervin (19:50), a harmadik helyezést pedig Dragan Deslić (21:41) szerezte meg. Tíz kilométeren az első helyezett Stefan Mihajlović lett (40:06), a második helyezést Ikotin Gábor érdemelte ki (40:09), a harmadik helyen pedig Igor Batinica végzett (41:17).