Topolyáé a vajdasági derbi

SZUPERLIGA

TSC–Vojvodina 1:0 (0:0)

TSC Aréna, 3600 néző, vezette: Minaković (Újvidék). Góllövők: Rajković a 48. percben.
TSC: Jorgić, Varga, Stojković, Rajković (Antonić), Đakovac (Bocskay), Tomanović, Petrović, Petković (Stanojev), Banjac (Milićević), Zec, Ratkov (Stanojlović).
Vojvodina: N. Simić, Devetak, Čović, Topić (Maksimović), Đorđević, Kopitović, Jeličić, Busnić, V. Simić (Nešković), Bastajić (Mrkaić), Vukadinović.

A topolyai gárda megérdemelt győzelmet aratott a Vojvodina felett az első bajnoki mérkőzésen, amelyet az új stadionban játszott. A TSC Arénában mintegy 3600 néző előtt zajlott a szerb Szuperliga 11. fordulójának rangadója. A találkozó első félidejében Mihajlo Banjac előtt adódott két lehetőség, majd Tomanović került jó helyzetbe a 19. percben. Az első félidő további részében is a topolyaiak birtokolták többet a labdát, de egy igazi nagy helyzete az újvidéki csapatnak volt. A korábban a TSC-ben is játszó Bastajić előtt adódott a nagy helyzet, aki a 42. percben egy ellentámadást követően szemtől szembe került Jorgić kapussal, aki jó érzékkel lábbal hárított. A labda azonban visszapattant a vendégek támadója elé, aki az üres kapu felé gurította, és már úgy tűnt, hogy a hálóban köt ki, de a messziről szélsebesen érkező Aranđel Stojković a gólvonalról kirúgta a labdát. A fordulást követően gyorsan előnyhöz jutott a rámenős topolyai gárda. A 47. percben Aranđel Stojković remek szöglete után a most először kezdőként szereplő Slobodan Rajković ugrott a legmagasabbra, és mintegy öt méterről védhetetlenül a kapu jobb sarkába fejelte a labdát. A második játékrész további része is teljes TSC-dominanciát hozott, a vendégeknek nem igazán voltak helyzeteik. A TSC megérdemelten tartotta otthon a három pontot. Érdekes még azt is megemlíteni, hogy ezzel továbbra is őrzi veretlenségét a Vojvodina ellen a Topolya, az újvidéki csapat ugyanis az eddigi találkozók során még nem tudta legyőzni. A két együttes eddig négyszer lépett pályára egymás ellen, amiből két meccs topolyai győzelemmel, míg kettő döntetlennel ért véget. A szerb Szuperliga 11. fordulójában aratott győzelemmel a TSC feljött a tabella harmadik helyére. A következő hétvégén a Čukarički együttese lesz a TSC vendége az új stadionban.

A 11. forduló: TSC–Vojvodina 1:0, Novi Pazar–Crvena zvezda 0:4, Kolubara–Radnički (N) 2:3.

4

A következő forduló: Vojvodina–Radnički (N), Radnički 1923–Kolubara, Crvena zvezda–Metalac, Mladost–Novi Pazar, Spartacus–Voždovac, Napredak–Partizan, Radnik–Proleter, TSC–Čukarički.

I. LIGA

A 9. forduló: Grafičar–Žarkovo 3:0, Bačka (P)–Inđija 0:0, Zlatibor–Javor 0:0, Timok–Rad 1:1, Mladost–Kabel 4:0.

2

A következő forduló: Radnički (M)–Železničar, Kabel–Budućnost, Loznica–Mladost, Rad–IMT, Javor–Timok, Inđija–Zlatibor, Žarkovo–Bačka (P), Mačva–Grafičar.

I. VAJDASÁGI LIGA

A 7. forduló: Kikinda–Becse 0:4, Hajduk–Borac (S) 0:7, Omladinac–Jedinstvo 7:0, 1. Maj–Borac (Š) 1:0, Radnički 1912–Stari Grad 0:1, Tekstilac–Dinamo 2:1, Feniks–Tisza 2:2, Vršac–Radnički (N) 3:2.

3

A következő forduló (október 2-án és 3-án): Becse–Radnički (N), Tisza–Vršac, Dinamo–Feniks, Stari Grad–Tekstilac, Borac (Š)–Radnički 1912, Jedinstvo–1. Maj, Borac (S)–Omladinac, Kikinda–Hajduk.

VAJDASÁGI LIGA – ÉSZAK

A 7. forduló: Mladost (A)–Zenta 0:2, Vojvodina–Tavankut 2:0, Stanišič–Bácska (P) 2:1, Krila Krajine–Mladost (T) 0:0, Bajsa–Mladost (P) 1:1, Sloga–Bácska 1901 1:5, Preporod–ČSK 3:0, Njegoš–Hercegovac 5:0.

1

A következő forduló (október 2-án és 3-án): Zenta–Hercegovac, ČSK–Njegoš, Bácska 1901–Preporod, Mladost (P)–Sloga, Mladost (T)–Bajsa, Bácska (P)–Krila Krajine, Tavankut–Stanišić, Mladost (A)–Vojvodina.

SZABADKAI LIGA

Mohol: Bácska–Sutjeska (Kiskér) 2:1 (1:1)

Bácska-pálya, vezette: Bedić (Topolya). Góllövők: Stanojev a 11. és Dražić a 68., illetve Zeković a 33. percben.
Bácska: Lazić, Deák, Jovičić (Anđelković), Vlajković, M. Simendić, Gušić (Tobdžić), Dražić (Mrakić), Zlatić, Morović (Parabucki), Stanojev, Kopre.

Sutjeska: Lukić, Tadić, Golubović (M. Bajić), Drinčić (Berković), Rodić, Nikitović, Glumac (Hrnjački), Zeković (Vrekić), Sakač, Vuković, Z. Bajić.
A vendégek kezdtek jobban és erősebben, de a moholi csapat fokozatosan kiegyenlítette a játékot, és a 11. percben váratlanul megszerezte a vezetést is. Stanojev kapta a labdát a leshatáron, és a kimozduló kapus felett az üres kapuba ívelte. Ezután a vendégek még erőteljesebben támadtak, de sokat hibáztak, a moholi védelem pedig remekül zárt. A 33. percben talán először sikerült átjátszaniuk a hazaiak védelmét, és a bal oldali beadás után az egyik védőről Zeković elé pattant a labda, aki közelről nem hibázott. A szünet után mindkét csapat nyílt sisakkal játszott, egymás követték a támadások, ugyanakkor a szabálytalanságok és a sárga lapok is sorjáztak. Az 53. percben Sakač bal oldali beadása után Vrekić fordulásból lőtt, alig kapu mellé. A 68. percben Morović buktatását követően Dražić végzett el szabadrúgást tizenhat méterről, és lapos lövéssel megszerezte a moholiak második gólját. Kilenc perccel később még Zlatić próbálkozott lapos lövéssel, de Lukić védett. A kiskériek a mérkőzés végén szinte mindent megpróbáltak az egyenlítés érdekében, de nem jártak sikerrel, ami a moholi csapat első győzelmét jelentette. Az időpótlásban Deák megkapta második sárga lapját, emiatt kiállították.

A 7. forduló: Vrbas–Obilić (T) 4:0, Tornyos–Budućnost 2:1, Iskra–Srbobran 2:2, Đurđin–AFK 3:2, Bácska–Sutjeska 2:1, Napredak–Jadran 4:4, Radnički–Obilić (Z) 1:1, Sloga–Proleter 0:2.