2024. április 24., szerda
KÜLFÖLDI LABDARÚGÁS

Egy gól döntött a Stamford Bridge-en

Hat gólt lőtt a Lipcse – A hajrában győzött a Milan, a Juventus másodszor nyert – Kapaszkodott a Barca a madridiakra

Ahogy arra számítani lehetett, szoros küzdelmet hozott a Premier League hétvégi csúcsrangadója, amelyen a pillanatnyi éllovas Chelsea a címvédő Manchester Cityt látta vendégül. A találkozó első félidejében a Városiak tartották jóval többet a labdát, ám nem tudtak betalálni, a hazai fél nemigen tudott Ederson kapuja közelébe jutni. A második felvonásban kiegyenlítettebbé vált a játék, de továbbra is a City volt veszélyesebb a támadásban, amely fölény az 53. percben érett góllá, amikor Gabriel Jesús kapott labdát a tizenhatosban Cancelótól, és bevágta a játékszert Mendy kapujába. Tíz perccel később egy pillanatra örülhettek a Chelsea-szurkolók, de Lukaku gólját les miatt elvették, a folytatásban pedig nem változott az eredmény, bár helyzetek még akadtak.

Angol bajnokság, a 6. forduló: Chelsea–Manchester City 0:1, Manchester United–Aston Villa 0:1, Everton–Norwich 2:0, Leeds–West Ham 1:2, Leicester–Burnley 2:2, Watford–Newcastle 1:1, Brentford–Liverpool 3:3, Southampton–Woverhampton 0:1. Az Arsenal–Tottenham mérkőzés lapzárta után ért véget. Ma: Crystal Palace–Brighton.

0

A következő fordulóban: Manchester United–Everton, Burnley–Norwich, Chelsea–Southampton, Leeds–Watford, Wolverhampton–Newcastle, Brighton–Arsenal, Crystal Palace–Leicester, Tottenham–Aston Villa, West Ham–Brentford, Liverpool–Manchester City.

Lipcsei hatos

Nem kímélte szegény Dárdai Pált és csapatát, a Herthát a Bundesliga hétvégi játéknapján a másik „magyar” németországi gárda, a Gulácsi Pétert, Willi Orbánt és Szoboszlai Dominiket foglalkoztató Leipzig. A lipcseiek mindkét félidőben három-három gólt pakoltak be a berliniek hálójába, és megszakították hárommeccses nyeretlenségi sorozatukat. Az éllovas Bayern a Greuther Fürthtől hozta el a pontokat.

Ha Klostermann gólját nem veszik el les miatt, Dárdaiék még komolyabb pofonba szaladnak bele (Fotó: Beta/AP)

Német bajnokság, a 6. forduló: Greuther Fürth–Bayern München 1:3, Leverkusen–Mainz 1:0, Frankfurt–Köln 1:1, Hoffenheim–Wolfsburg 3:1, Leipzig–Hertha 6:0, Union–A. Bielefeld 1:0, Borussia (M)–Borussia (D) 1:0, Bochum–Stuttgart 0:0.

1

A következő fordulóban: Köln–Greuther Fürth, Borussia (D)–Augsburg, Hertha–Freiburg, Stuttgart–Hoffenheim, Wolfsburg–Borussia (M), Leipzig–Bochum, Mainz–Union, Bayern–Frankfurt, Bielefeld–Leverkusen.

Éledeznek a Zebrák

Azok után, hogy pocsék szezonkezdést produkáltak, sorozatban második meccsüket nyerték meg a Juventus labdarúgói, akik a hétvégi Serie A-fordulóban 3:2-re gyűrték le a Sampdoriát, ezzel a tabella középmezőnyébe kapaszkodtak fel. A közvetlen éllovasok közül a Milan hozta a kötelezőt a Spezia otthonában, ám az Inter pontokat hullajtott el az Atalanta ellen.

Bonucci tizenegyesből szerezte meg a Juve második gólját (Fotó: Beta/AP)

Olasz bajnokság, a 6. forduló: Spezia–Milan 1:2, Inter–Atalanta 2:2, Genoa–Verona 3:3, Juventus–Sampdoria 3:2, Empoli–Bologna 4:2, Sassuolo–Salernitana 1:0, Udinese–Fiorentina 0:1.

1

A következő fordulóban: Cagliari–Venezia, Salernitana–Genoa, Torino–Juventus, Sassuolo–Inter, Bologna–Lazio, Sampdoria–Udinese, Verona–Spezia, Roma–Empoli, Fiorentina–Napoli, Atalanta–Milan.

Kapaszkodik a Barca

Kihasználta a Barcelona együttese, hogy mindkét madridi riválisa botlott a spanyol élvonal hétvégi fordulójában. Ronald Koeman csapata három góllal verte a Levantét, míg a Királyi Gárda csak gól nélküli döntetlenre volt képes a Villarreal ellen, hazai pályán. Az Atlético még vaskosabb negatív meglepetést hozott össze, hiszen minimális eredménnyel alulmaradt az addig nyeretlen és sereghajtó Alavés vendégeként.

Spanyol bajnokság, a 7. forduló: Alavés–Atlético 1:0, Valencia–Athletic Bilbao 1:1, Sevilla–Espanyol 2:0, Real Madrid–Villarreal 0:0, Mallorca–Osasuna 2:3, Barcelona–Levante 3:0.