NB I.

Nagyobb volt a füstje

Nagy érdeklődés előzte meg a Fehérvár–Puskás Akadémia Fejér megyei rangadót. Ugyanakkor a találkozó első félideje óriási csalódást okozott a kilátogató székesfehérváriaknak, hiszen ebben az időszakban jobbára az történt, amit a felcsútiak akartak. Corbu helyzeténél Kovács kapusnak kellett hatalmas bravúrt bemutatva hárítania, Kozák fejesénél pedig csak a kapufa segítette ki a vendéglátót. Fordulat a második játékrész közepén következett be, amikor a játékvezető kiáltotta a vendégek közül Van Nieffet, aki teljesen feleslegesen beleszállt Nikolićba. A Fehérvár emberelőnyben rohamokat indított a győztes gól megszerzéséért, ám a felcsútiak jó védekezéssel megőrizték kapujuk érintetlenségét.

Finoman szólva sem indult jól a hazaiak számára a Zalaegerszeg–Paks találkozó. Ádám a vendégek első helyzetéből gólt tudott szerezni, ráadásul ezt követően Bobált sérülés miatt le kellett cserélnie Waltner Róbert vezetőedzőnek. A gondokat fokozta, hogy bő félórányi játékot követően Szerafimov öngólt vétett. A szünetet követően úgy tűnt, a zalaiak vissza tudnak jönni a mérkőzésbe, ám Spoljarić szépítő találatára paksi részről Kinyik és Balogh gyorsan válaszolni tudott, és ezzel gyakorlatilag el is dőlt a három pont sorsa. Ezen a hajrában bekövetkezett gólváltás sem változtatott.

Gyorsan nyilvánvalóvá vált, hogy nem a Honvéd ellen fog megtörni a Gyirmót nyeretlenségi sorozata. A Győrben lejátszott találkozón Tamásnak köszönhetően a vendégek hamar vezetést szereztek, s noha Simonnak erre még volt válasza, Nagy távoli lövésével ismételten előnybe került a Honvéd. Nem sokkal később Lukić tovább növelte csapata előnyét, így már fél óra után eldőlt a győztes kiléte. A második játékrész elején előbb Lukić, majd Simon is megszerezte a második találatát, ám ez érdemben semmin sem változtatott.

Az MTK–Mezőkövesd találkozón bár többnyire a vendégek akarata érvényesült, az utolsó percekben Miovszki egy szerencsés góllal a kék-fehéreknek szerezte meg a győzelmet. A Kisvárda hazai pályán hátrányból fordítva legyőzte a Debrecent, és továbbra is magabiztos teljesítménnyel vezeti a bajnokságot.

A 7. forduló: Zalaegerszeg–Paks 2:5 (Spoljarić 51., Borukov 94., illetve Ádám 15., Szerafimov 38. (öngól), Kinvik 54., Balogh 59., Szabó 84.), MTK–Mezőkövesd 1:0 (Miovszki 90.), Gyirmót–Honvéd 2:4 (Simon 15. és 52., illetve Tamás 12., Nagy 21., Lukić 24. és 48.), Fehérvár–Puskás Akadémia 0:0, Kisvárda–Debrecen 2:1 (Mesanović 49., Zičić 89., illetve Varga 10.), Ferencváros–Újpest 3:1.