FÉRFI BL

Nem volt esélye a Veszprémnek

Bár a korábbi tizennégy találkozójukból tízet megnyerve a Veszprém favoritként érkezett a Kielce otthonába a BL 2. fordulójában, a házigazdák azonnal magukhoz ragadták a vezetést, és 12 perc után már öt góllal vezettek. A magyarok helyzetét azonban Momir Ilić korai időkérése, valamint a kapuban Vladimir Cupara Rodrigo Corralesre cserélése sem javította, mint ahogy a lengyelek oldalán Arcjom Karaljok azonnali piros lapos kiállítása sem. A végén a csupán háromgólos vereség még hízelgő is lehet a Veszprém számára. Bár a legtöbb gólt, kilencet Petar Nenadić dobta, a meccs embere a Kielcét erősítő Alex Dujsebajev lett, aki játékával elvitte a show-t a második félidőben.

Eredmények, 2. forduló, B csoport: Barcelona–Zaporizzsja 36:25, Kielce–Veszprém 32:29, Porto–Flensburg 28:27, PSG–Bukarest 41:30.