Az Öreg Hölgy talpra állt

Véget ért a Juventus vesszőfutása a Serie A-ban, Massimiliano Allegri gárdája a bajnokság hétközi, 5. fordulójában a Spezia vendégeként 3:2-es eredménnyel megszerezte első győzelmét. A Juve ezúttal is bajban volt, hiszen a vendéglátó kiscsapat a második félidő derekáig 2:1-re vezetett, de Chiesa és De Ligt góljaival a Juve fordítani tudott.

Spanyol földön a Real Madrid egy hatost pakolt a Mallorca hálójába, elsősorban a mesterhármast jegyző Asensiónak köszönhetően, Benzema (szabályosan) kétszer, Isco egyszer talált be, míg a Sevilla egy jó első fél órával gyűrte le (3:1) a forduló rangadóján a Valenciát. A francia Ligue 1-ben szerda este bonyolították le a teljes fordulót, amelyben ezúttal a Metz gyepén maradt hibátlan a PSG – igaz, Hakimi csak a hosszabbítás negyedik percében szerezte meg a három pontot érő gólt.

A magyar NB I. 2. fordulóból elhalasztott mérkőzésén a bajnoki címvédő vendég Ferencváros 1:0-ra legyőzte a Fehérvárt. Győzelmével az FTC feljött a tabella második helyére, míg a Fehérvár – utolsóként a mezőnyben – elveszítette veretlenségét. A győztes gólt Mmaee szerezte a 83. percben.

Francia bajnokság, a 7. fordulóban: Lille–Reims 2:1, Monaco–St.-Étienne 3:1, Montpellier–Bordeaux 3:3, Nantes–Brest 3:1, Rennes–Clermont 6:0, Angers–Marseille 0:0, Lens–Strasbourg 0:1, Lorient–Nice 1:0, Lyon–Troyes 3:1, Metz–PSG 1:2. Az élcsoport: PSG 21, Marseille (–1) 14, Angers, Lens és Lorient 12 pont stb. Olasz bajnokság, az 5. fordulóban: Salernitana–Verona 2:2, Spezia–Juventus 2:3, Milan–Venezia 2:0, Cagliari–Empoli 0:2. Az élcsoport: Inter és Milan 13, Napoli (–1) 12 pont stb. Spanyol bajnokság, a 6. fordulóban: Espanyol–Alavés 1:0, Sevilla–Valencia 3:1, Real Madrid–Mallorca 6:1, Villarreal–Elche 4:1. Az élcsoport: Real Madrid 16, Atlético 14, Sevilla (–1) 11 pont stb.