2024. április 16., kedd
SZABADKAI SPORTHÍREK

Szakállas csúcs dőlt meg

Kiválóan szerepeltek a Spartacus atlétái Mitrovicán a vajdasági kupaversenyen. Maksim Puškar 1500 méteren 3:54,40-es idővel, új egyéni és szabadkai ifjúsági csúccsal, elsőként ért célba, a második helyen pedig a szintén szabadkai Darijo Bašić Palković futott be 4:03,09-es idővel, amellyel Darijo is megdöntötte eddigi egyéni legjobbját. A 800 méteres távot Bašić Palković 1:53,24-es idővel nyerte meg, és ezzel megdöntötte Lazo Svilenko 1967-ben felállított szabadkai csúcsát, amely 1:53,4-et tett ki. Ugyanezen a távon Puškar 1:58,46-tal, új egyéni rekorddal, a második helyen végzett. A Spartacus tagjai a hétvégén a szerbiai kupa versenyén állnak rajthoz.

Bognár Nóra, a Spartacus Hegy- és Sportmászóklub versenyzője első helyezést ért el az V. Ba-Rock Boulder Kupán, amely a magyar sportmászóbajnokság 1. fordulója is volt egyben. A palicsi kitűnőség 43 női versenyző között bizonyult a legjobbnak a Vácon megtartott viadalon.

Vereséggel rajtoltak a Spartacus kézilabdázói az Arkus-liga B csoportjában, miután az 1. fordulóban 30:22-re kikaptak Leskovacon a Dubočica ellen. A B csoport többi eredménye: Partizan–Mokra Gora 37:26, Železničar–Proleter 26:32, Rudar–Šamot 31:29. Az A csoport eredményei: Vojvodina–Jugović 34:16, Dinamo–Obilić 31:25, Radnički (K)–Novi Pazar 35:26, a Metaloplastika–Crvena zvezda mérkőzést szeptember 22-ére halasztották.