Györe breakkel kezdte és zárta

Györe László megnyerte pályafutása 150. ATP-meccsét, amivel bejutott a nur-szultani torna negyeddöntőjébe. Györe tegnap három játszmában verte az olasz Lorenzo Musettit, és most 3:0-ra vezet ellene, a kazahsztáni főváros tornájának negyeddöntőben a ma műsoron levő Lajović–Kvon mérkőzés továbbjutójával játszik. Ma rajtol Filip Krajinović is a Duckwort–Kukuskin mérkőzés győztese ellen, Miomir Kecmanović pedig a hazai pályán szereplő Alekszandr Bublikkal csatázhat.

Györe tegnap egyből breakelt, és ezzel az előnyel nyerte meg az első játszmát. A másodikban megismételte a rajtot, de 5:4-nél sikertelenül adogatott a meccsért, majd rövidítésben kényszerült a harmadik játszmára. Abban a zentai játékos pompásan kezdett, 4:1-re elhúzott, majd 5:3-nál másodszor adogatott a továbbjutásért. Ekkor is váratlanul rontott, de a következő játékban breakkel zárta a szükségtelenül hosszúra, csaknem háromórásra sikeredett mérkőzést.

NUR-SZULTAN. – A férfitorna 1. fordulójában: Millman–Popko 3:6, 6:1, 6:4, Gerasimov–Paire 7:5, 6:4, Kvon–Donszkoj 6:4, 6:3. 2. forduló: Györe–Musetti 6:4, 6:7, 6:4, Ivaska–Szkatov 6:2, 6:3.
METZ. – A férfitorna 1. fordulójában: Murray–Humbert 4:6, 6:3, 6:2, Hacsanov–A. Muller 4:6, 6:1, 6:3, Davidovich–Simon 6:7, 7:6, 6:2, Kohlschreiber–Cecchinato 7:6, 6:3, Giron–Rinderknech 3:6, 7:6, 6:4, M. Ymer–Struff 7:5, 6:3.
OSTRAVA. – A női torna 1. fordulójában: Pavljucsenkova–Konjuh 7:6, 6:1, Teichmann–Kerber 6:2, 6:3, Ribakina–Kudermetova 6:1, 6:3, Martincová–Siniaková 5:7, 6:4, 7:6, Putinceva–S. Dzsang 5:7, 7:6, 6:4.
BRAGA. – A challenger 1. fordulójában: Milojević–Borges 6:3, 7:6.
WIESBADEN. – A női ITF-torna 1. fordulójában: Bondár–Ferrando 5:0 – feladás, Di Giuseppe–Jani 7:6, 7:6.
FORTH WORTH. – A női ITF-torna selejtezőjében, a tábláért: Jokić–Osborne 1:6, 6:3, 10:6.