Oroszlámoson a szöges cipő is szállt

A helyi Slavija két büntetővel győzte le a Hajdukot – Várt, magabiztos győzelem Magyarkanizsán, érdekes rangadó Szerbkeresztúron – Belendült a Csantavér!

TISZA MENTI LIGA

Magyarkanizsa: Potisje–Tromeđa 8:0 (4:0)

Népkerti pálya, vezette: Jurić (Zenta). Gólszerzők: Tandari a 6., Dobó a 18., Velez a 20., a 35., a 84., Balgó az 53., a 88., Fodor a 86. percben.
Potisje: Apró (Domonkos O.), Bohata, Velez, Fodor, Dobó, Csanyiga (Gavrić), Balgó, Szecsei, Szalma (Nagy K.), Tandari, Nagy O. (Ivšić).
Tromeđa: Bicók, Papp D., Horváth, Márta, Nagy N. (Muhi), Hatalák, Dašić, Domonkos L., Palatinus (Papp A.), Lakatos, Horváth Kátai (Ágoston).
A mérkőzés egész ideje alatt a hazaiak játszottak fölényben, és végül gólzáporos győzelmet arattak a nagy lelkesedéssel játszó vendégek felett. A Potisje csapatában Velez jeleskedett, aki mesterhármast ért el. A hazaiak a nyolc gól mellett háromszor a kapufát találták el, és több gólhelyzetet kihagytak.

Szerbkeresztúr: Jedinstvo–Horgos 2:1 (2:1)

Jedinstvo-pálya, 100 néző, vezette: Jurić (Zenta). Góllövők: Sarapa a 25., R. Dabevski a 30. (11-esből), illetve Úri a 20. percben.
Jedinstvo: Panić, Brzak, Kobleher, Božanin (Ilijin), T. Dabevski, Kalmár P., Rankov, Majer, R. Dabevski, Zivlak, Sarapa.
Horgos: Bende, Kószó, Szabó, Úri, Holló, Rúzsa, Törteli, Hoksa (Berec), Puljai (Kakas), Krčmar, Kolompár.
A harcias rangadón mindkét oldalról voltak helyzetek. A mérkőzés elején a hazaiak rohamoztak, de egy szöglet után mégis a horgosiak jutottak előnyhöz. Az egyenlítés öt perccel később jött, Sarapa szabadrúgásból talált be, majd újabb öt perc elteltével Toma Dabevskit vágták fel a tizenhatosban, a megítélt büntetőt pedig Robert Dabevski értékesítette.

Oroszlámos: Slavija–Hajduk 2:1 (1:0)

Slavija-pálya. 80 néző, vezette: Peček (Nagykikinda). Góllövők: Slavković a 18. (11-esből), Mičević a 62. (11-esből), illetve Bošnjak a 66. percben.
Slavija: Magyar, Remete, Mičević, Ágoston, Božin (Jolić), Trbović (Čavić), Huszák, Milanov (N. Maluckov), Slavković, S. Maluckov (Pantelin), Jovičin.
Hajduk: Radaković, Vrábel (Kovács), Bošnjak, Barjaktarović, A. Horvat (Onjin), Bodroža, Muhi, M. Horvat (Ostojić), Slejher, Elezović (Banjac), Hajder.
A szomszédok mérkőzése mindig bizonytalan, így volt ez most is, habár a hazaiak két megítélt büntetőből már 2:0-ra vezettek. A 36. percben káromkodásért a nagykikindai játékvezető kiállította Radovan Bjelicát, a Hajduk edzőjét, a 88. percben erre a sorsra jutott Milivoj Horvat is, aki végül a szöges cipőjével dobta meg a sípmestert.

Szanád: Jadran–Csóka 5:2 (2:0)

Jadran-pálya, 50 néző, vezette: Bojin (Padé). Góllövők: Juhász a 7., Jovanov a 16., M. Tatić a 78., Teleki a 84., M. Jovanov a 89., illetve Rúzsa a 63., Popov a 86. percben.
Jadran: Josipović, Popović, Oluški, Bebek, Stojanović, Jovanov, Keszég, Juhász, Tatić, Pavlov, Janković.
Csóka: Militarov, Brdarić, Borojević, Sass, Kostić, Rúzsa, Popov, Barbat, Stajić, Čeleketić.
A csókaiak ismét nem teljes felállításban játszották le a meccset, de még így sem adták olcsón a bőrüket.

Padé: Tisza–Šampion 1:0 (0:0)

Tisza-pálya, 40 néző. Góllövő: Jenei a 89. percben.
Tisza: Radić, Bús (Zombori), Jakšić, Süli R. (Mojsin), Đukić (Fodor), Radanov (Koldan), Jenei, Liptai, Apró (Keleuva), Kocsis, Matijević.
Šampion: Vidaković Hadnagy, Š. Misini, Tovilović, Saša Stojičić (Peić Gavran), Lobozar (Virág), K. Misini, Drobnjak, Jó (Csanádi), Slobodan Stojičić, Jurić (Süli L.), Bíró.
Az oromiak kellemetlen ellenfélnek bizonyultak, s Jenei Norbert csak a mérkőzés végén tudta megtörni az ellenállást.

Gyála: Graničar–Jedinstvo (M) 0:0

Graničar-pálya, 40 néző, vezette: Tornjanski (Törökkanizsa).
Graničar: Zrim, Cvejić, Uverić, Ignjatov (Saša Ivanov), Perišić, Belančić, Savić, Popović, Ognjenović, Dražić, Sarapa (Slađan Ivanov).
Jedinstvo: Makra, Bajúsz, Simić, Nagy, Ateljević, Ajtai, Dimović, Lakatos, Juhász, Prekpalaj, Kolompár (Kiss).
A két szerényebb képességű csapat nem tudott gólt lőni ezen a meccsen, a döntetlennek pedig a martonosiak örülhettek jobban, akik több év kihagyás után játszanak ismét ligában.
A 3. forduló: Potisje–Tromeđa 8:0, Tisza–Šampion 1:0, Jadran–Csóka 5:2, Jedinstvo (K)–Horgos 2:1, Slavija–Hajduk 2:1, Graničar–Jedinstvo (M) 0:0.

0

A következő forduló (szeptember 25–26.): Tromeđa–Jedinstvo (M), Hajduk–Graničar, Horgos–Slavija, Csóka–Jedinstvo (K), Šampion–Jadran, Potisje–Tisza.

SZABADKAI VÁROSI LIGA

Kisbosznia: Mala Bosna–Csantavér 2:5 (2:4)

Mala Bosna-pálya, 40 néző, vezette: Lukić (Palics). Góllövők: Selak a 12., Franović a 21., illetve Szedlár a 14., Udvardi V. a 16., Jurcsek a 38., Patócs a 40., Triznya a 63. percben.
Mala Bosna: Babić (Lebović), Vuković, Komesarović (Babičković), Kujundžić (Ivošević), Stantić, Vuković (Sarić), Vojnić, Selak, Franović, Knežević, Kričković (Jurić).
Csantavér: Pesti, László, Udvardi Á. Szabó (Vituska), Kelemen (Mácsai), Patócs (Földi F.), Szedlár (Triznya), Udvardi V. (Földi L.), Jurcsek, Bózsity, Kozma.
A csantavériek a múlt heti hazai győzelmük után most idegenben is nyertek. A mérkőzés elején a hazaiak még vezetéshez jutottak, de pár perccel később már a vendégeknél volt az előny. A hazaiaknak ekkor még sikerült kiegyenlíteniük, de Jurcsek távoli szabadrúgásgóljával ismét vezetéshez jutottak a csantavériek, majd az idő múlásával egyre jobban játszottak, és a végére megérdemelt, nagyarányú győzelmet arattak.
A 4. forduló: Hajduk–Vinogradar 1:4, Višnjevac–Solid 5:3, Lokomotiva–Graničar 5:2, Bikovo–Žednik 3:2, Palics–Elektrovojvodina 3:1, Mala Bosna–Csantavér 2:5.