2024. március 29., péntek
RÖPLABDA – FÉRFI EB

Tizenhat év után Olaszország a bajnok

A kétszer is vezető szlovénok elleni döntő óriási csatát hozott – Szerbia érem nélkül maradt

A lengyel, cseh, finn és észt közös rendezésű röplabda-Eb-n, amelyen sok minden a hagyományoknak megfelelően történt, a címvédő Szerbia érem nélkül maradt, hisz Katowicében a bronzmeccsen váratlanul simán alulmaradt a vendéglátó lengyelekkel szemben.
A döntőben az olasz válogatott, noha több újonccal, közöttük tizenévesekkel is szerepelt, óriási, ötjátszmás csatában győzte le Szlovéniát. Olaszország 2005 óta először lett Európa-bajnok, Szlovénia a legutóbbi négy Eb-n harmadszor játszott és veszített döntőt, a lengyelek megvédték a két évvel ezelőtti bronzot, Szerbia pedig a legutóbbi hat Eb-n csak másodszor szorult le a dobogóról.

Eredmények, döntő: Olaszország–Szlovénia 3:2 (22:25, 25:20, 20:25, 25:20,15:11). A 3. helyért: Lengyelország–Szerbia 3:0 (25:22, 25:16, 25:22).

Az esti órákban kezdődött meg tegnap a mexikói Durangóban a női U18-as vb, amelyen az USA védi a címet, Szerbia pedig eddig kétszer volt dobogós: 2009-ben Thaiföldön második, 2011-ben harmadik lett. Szerbia első ellenfele közép-európai idő szerint hajnalban Lengyelország volt.