Adorjánon vendéggyőzelem született

A Tisza elszenvedte harmadik vereségét – Az adaiak az utolsó percekben fordítottak

SZUPERLIGA

A 9. forduló: Radnik–Vojvodina 0:2, TSC–Napredak 1:2, Čukarički–Spartacus 2:1, Proleter–Mladost 2:3, Voždovac–Radnički 1923 1:2, Novi Pazar–Radnički (N) 2:1, Metalac–Kolubara 3:1.

4

A következő forduló (szeptember 22-én): Vojvodina–Kolubara, Radnički (N)–Metalac, Radnički 1923–Novi Pazar, Crvena zvezda–Voždovac, Mladost–Partizan, Spartacus–Proleter, Napredak–Čukarički, Radnik–TSC.

I. LIGA

A 7. forduló: Žarkovo–Radnički (M) 1:0, Mačva–Inđija 2:1, Grafičar–Javor 1;2, Bačka (P)–Rad 0:1, Zlatibor–Loznica 0:0, Timok–Kabel 2:0, IMT–Železničar 0:0, Mladost–Budućnost 1:0.

2

A következő forduló (szeptember 22-én): Radnički (M)–Budućnost, Železničar–Mladost, Kabel–IMT, Loznica–Timok, Rad–Zlatibor, Javor–Bačka (P), Inđija–Grafičar, Žarkovo–Mačva.

I. VAJDASÁGI LIGA

Adorján: Tisza–Tekstilac 1:3 (1:1)

Tisza-stadion, 200 néző, vezette: Samac (Futak). Góllövők: Tomišić a 2., Damjanović a 87. (öngól), illetve Asani a 35., Galić a 73. percben.
Tisza: Lazić, Manojlović, Mészáros, Damjanović, Milikić 7, Fejős (Šavija), Tomišić, Sinkovics (Provči), Kilibarda (Matijašević), Kudrić (Orčič), Slavuljica (Ivanović).
Tekstilac: Brać, Blagojević, Božičić (Potkozarac), Stanković, Asani (Svitić), Bajić, Milenković (Ilić), Galić, Liščević, Todorović (Ivanović), Luković (Hrubik).
Az adorjániak kiválóan kezdtek, Tomišić egy átemeléssel már a 2. percben megszerezte a vezetést a hazaiaknak. Az öröm azonban csak fél óráig tartott, mert a Tisza átengedte a kezdeményezést a vendégeknek, s bár a 7. és a 29. percben még megúszták, mert Galić 15 méteres bombája a kapufán landolt, majd ugyanennek a játékosnak a 25 méteres rúgását Lazić kivédte, a 35. percben már nem volt menekvés: Galić ismét a kapufát találta el, majd Manojlović szarvashibája után Asanihoz került a labda, aki 8 méterről már nem hibázott. A 73. percben is Galić volt a főszereplő, aki egy jobb oldali passz után 10 méterről szerezte meg a Tekstilac vezetését. A kegyelemdöfés a 87. percben következett, amikor Damjanović a saját kapuját találta el…
A 6. forduló: Becse–Vršac 1:2, Radnički (N)–Feniks 0:1, Tisza–Tekstilac 1:3, Dinamo–Radnički 1912 1:2, Stari Grad–1. Maj 0:1, Borac (Š)–Omladinac 1:0, Jedinstvo–Hajduk 5:2, Borac (S)–Kikinda 4:1.

3

A következő forduló (szeptember 25-én): Kikinda–Becse, Hajduk–Borac (S), Omladinac–Jedinstvo, 1. Maj–Borac (Š), Radnički 1912–Stari Grad, Tekstilac–Dinamo, Feniks–Tisza, Vršac–Radnički (N).

VAJDASÁGI LIGA – ÉSZAK

A 6. forduló: Zenta–Njegoš 2:1, Hercegovac–Preporod 1:1, ČSK–Sloga 2:0, Bácska 1901–Bajsa 1:1, Mladost (P)–Krila Krajine 2:1, Mladost (T)–Stanišić 3:1, Bácska (P)–Vojvodina 2:0, Tavankut–Mladost (A) 0:0.

1

A következő forduló (szeptember 25-én és 26-án): Mladost (A)–Zenta, Vojvodina–Tavankut, Stanišič–Bácska (P), Krila Krajine–Mladost (T), Bajsa–Mladost (P), Sloga–Bácska 1901, Preporod–ČSK, Njegoš–Hercegovac.

SZABADKAI LIGA

Ada: AFK–Iskra (Kucora) 2:1 (0:1)

Rekreációs központ, vezette: Lukić (Palics). Góllövők: Janjuš a 67. (11-esből) és Bálint a 90., illetve Gubaš a 24. percben.
AFK: Đukić, Pintér, Božić (Vujić), Marković, Kiss (Mitrović), Dabižljević (Kuburić), Kurtešanin, Lajkó (Piri), Bálint, Vranješ (Nagy), Janjuš.
Iskra: Stupar, Bokan (Kološnjaj), Đaković, Perduh, Serdar, Malacko, Komazec (Dakić), Gubaš, Nikolić (Čovs), Ivan, Barović.
Megszenvedett az adai csapat a győzelemért. Az első félidőben a vendégek minden tekintetben felülmúlták az AFK-t. Sikeresen megszervezték védelmüket, rendre nyerték a párharcokat, kapura is veszélyesebbek voltak, és a 24. percben Serdar jobb oldali szabadrúgása után Gubaš fejes góljával megszerezték a vezetést. Ezután Bokan közeli fejesét ártalmatlanította Đukić. Adai részről Bálint és Kurtešanin veszélyeztetett, de Stupar mindkétszer védett. A szünet után Nagypál Tibor cseréket eszközölt, és az adai csapat aktívabb lett. Az 50. percben Bálint kiugratása után elhúzta a kimozduló kapus mellett a labdát, de kisodródott, és az üres kapu mellé gurított. A 65. percben Markovićot buktatták a 16-osban, és Lukić büntetőt ítélt, amelyet Janjuš magabiztosan gólra váltott. A továbbiakban nagy küzdelem alakult ki a győztes gól megszerzése érdekében. A 76. percben Serdar távoli lövését védte az adaiak kapusa. Amikor már úgy látszott, hogy marad a döntetlen és a pontosztozkodás, a bírói ráadásban a védők mögött Bálinthoz került a labda, aki a kimozduló kapus felett az üres kapuba ívelt, és bebiztosította csapatának a győzelmet. Ezután Ivan megkapta második sárga lapját, és a játékvezető kiállította.
A 6. forduló: Sloga–Vrbas 2:2, Proleter–Radnički 1:1, Obilić (Z)–Napredak 3:1, Jadran–Bácska 2:2, Sutjeska–Đurđin 0:0, AFK–Iskra 2:1, Srbobran–Tornyos 2:0, Budućnost–Obilić (T) 5:0.