2024. március 19., kedd

Hét gólt lőtt a Bayern

Magabiztosan nyert a Liverpool – Hengerelt az Inter – Hazai pályán botlott az Atlético Madrid

Óriási fölényben játszott, erődemonstrációt tartott, majd 3:0-ra nyert a Liverpool a Crystal Palace csapata ellen a Premier League 5. fordulójának szombati játéknapján. A mérkőzés vezető gólját Sadio Mané szerezte meg a 43. percben. A folytatásban Szalah (78.), valamint Keita (89.) voltak eredményesek, kialakítva a vendégek számára igen hízelgőnek mondható végeredményt.

Csupán gól nélküli döntetlenre futotta hazai pályán a Manchester Citynek a Southampton ellen úgy, hogy mindössze egyetlen kaput eltaláló lövésük volt az egész találkozó folyamán.

Sorozatban másodszor tudott győzni az Arsenal, ezúttal 1:0-ra a Burnley otthonában. A mindent eldöntő gólt a Real Madridból frissen igazolt fiatal norvég csatár, Martin Odegaard szerezte a 30. percben.

Tegnap délután a Manchester United is meg tudta szerezni a három pontot a West Ham otthonában, Ronaldo (35.) és Lingard (89.) góljaival, de a 95. percben majdnem kicsúszott a kezükből a győzelem, amikor büntetőt rúghatott a West Ham csapata, amit azonban Noble, a kalapácsosok csapatkapitánya kihagyott.

Angol bajnokság, az 5. forduló: Newcasle–Leeds 1:1, Wolverhampton–Brentford 0:2, Burnley–Arsenal 0:1, Liverpool–Crystal Palace 3:0, Manchester City–Southampton 0:0, Norwich–Watford 1:3, Aston Villa–Everton 3:0, Brighton–Leicester 2:1, West Ham–Manchster United 1:2.

0

A következő fordulóban: Chelsea–Manchester City, Manchester United–Aston Villa, Everton–Norwich, Leeds–West Ham, Leicester–Burnley, Watford–Newcastle, Brentford–Liverpool, Southampton–Wolverhampton, Arsenal–Tottenham.

Gálázott a Bayern

A Bochum volt a Bayern München ellenfele szombat délután az Allianz Arénában. A bajorok nem ismertek kegyelmet, és az összes puskaporukat kilőtték a meccsen: tizenöt kaput eltaláló lövésükből hét gól született, védelmük pedig hibátlanul hozta le a mérkőzést, így Neuernek egyszer sem kellett maga mögé nyúlnia a játékszerért. A gólokat sorrendben Sane (17.), Kimmich (27.), Gnabry (32.), Lampropoulos (43. – öngól), Lewandowski (61.), Kimmich (65.) és Choupo Moting (79.) szállították. A találkozó statisztikáihoz tartozik, és feltétlenül említést érdemel, hogy Robert Lewandowski sorozatban 13. német bajnoki mérkőzésén volt eredményes, ami Bundesliga-rekordot jelent.

Német bajnokság, az 5. forduló: Hertha–Greuter Fürth 2:1, A. Bielefeld–Hoffenheim 0:0, Augsburg–Borussia (M) 1:0, Bayern München–Bochum 7:0, Mainz–Freiburg 0:0, Köln–RB Leipzig 1:1, Stuttgart–Leverkusen 1:3.

1

A következő fordulóban: Greuter Fürth–Bayern München, Leverkusen–Mainz, Frankfurt–Köln, Hoffenheim–Wolfsburg, RB Leipzig–Hertha, Union Berlin–A. Bielefeld, Borussia (M)–Borussia (D), Bochum–Stuttgart, Freiburg–Augsburg.

Javított az Inter a BL-vereség után

Az Inter 6:1-re nyert a Bologna ellen az olasz pontvadászat 4. fordulójában, és némileg kárpótolta szurkolóit a szerdán elszenvedett BL-vereséget követően. A gólok sorát Martínez nyitotta meg már a 6. percben, aki egy jobbról érkező lapos beadást vágott közelről a vendégek hálójába. A következő Inter-gólra a 30. percig kellett várni, amikor egy szöglet után Skriniar volt eredményes fejjel. Négy perc múlva már 3:0 állt az eredményjelzőn, mivel egy kapu előtti kavarodást követően Barella közelről lőtt a Bologna kapujába. A félidei fordulást követően sem vett vissza a tempóból az Inter, az 54. percben Vecino volt eredményes. A két csapat közötti különbség és a hazaiak hatalmas mezőnyfölénye a 60. és 70. perc között csúcsosodott ki. Ekkor Edin Džeko zsenialitásának lehetett szemtanúja a közönség: a bosnyák először egy pimasz pöccintéssel növelte 5:0-ra az eredményt, aztán pedig egy varázslatos, alapvonalról kapuba csavart lövéssel érte el együttese hatodik, saját maga második gólját. A vendégeknek már csak a szépítésre futotta a mérkőzés hajrájában Theate révén. Győzelmével a milánói együttes a tabella élére ugrott.

Fontos idegenbeli három pontot gyűjtött be a Fiorentina a Genoa vendégeként Saponara (60.) és Bonaventura (89.) találataival.

Olasz bajnokság, a 4. forduló: Sassuolo–Torino 0:1, Genoa–Fiorentina 1:2, Inter–Bologna 6:1, Salernitana–Atalanta 0:1, Empoli–Sampdoria 0:3, Venezia–Spezia 1:2.