Győzelemmel kezdtek a szerb csapatok

Nagyon jól kezdett, és egy tetszetős támadásból Ryan Mmaee góljával a 8. percben a vezetést is megszerezte, mégis 2:1-es vereséget szenvedett a Ferencváros csapata Németországban, a Bayer Leverkusen otthonában, az Európa-liga rajtján.

A magyar bajnok az 1:1-es első félidő után a 69. percig remekül tartotta magát, ám akkor Wirtz találatával megszerezték a vezetést a németek, és a továbbiakban már nem engedték ki kezükből a mérkőzés irányítását.

Győzelemmel kezdte menetelését a Crvena zvezda csapata a portugál Braga ellen, hazai pályán 2:1-es eredménnyel múlták felül ellenfelüket. A szerb bajnok Rodić góljával szerezte meg a vezetést a 75. percben, a luzitánok azonban egyenlíteni tudtak Galeno (76.) révén. A Zvezda három pontot érő találata a 85. minutumban érkezett, amikor Katai egy jogosan megítélt tizenegyesből bombázott a léc alá.

Katai magabiztosan értékesítette a büntetőt (Fotó: Beta)

A másik szerb együttes, a Partizan idegenben zsebelte be a három pontot a Konferencia Liga 1. fordulójában a ciprusi Anorthosis ellen. A gólokat Menig (42.), illetve Gomes (68.) szerezte.

El, 1. forduló, A csoport: Rangers–Lyon 0:2, Brøndby–Sparta (P) 0:0. B csoport: Monaco–Sturm 1:0, PSV–Real Sociedad 2:2. C csoport: Spartak (M)–Legia 0:1, Leicester–Napoli 2:2. D csoport: Olimpiakosz–Antwerpen 2:1, Eintracht–Fenerbahçe 1:1. E csoport: Galatasaray–Lazio 1:0, Lokomotiva–Marseille 1:1. F csoport: C. zvezda–Braga 2:1, Midtjylland–Ludogorec 1:1. G csoport: Betis–Celtic 4:3, Leverkusen–Ferencváros 2:1. H csoport: Dinamo (Z)–West Ham 0:2, Rapid–Genk 0:1.

KL, 1. forduló, A csoport: Makkabi (TA)–Alashkert 4:1, HJK–LASK 0:2. B csoport: Anorthosis–Partizan 0:2, Flora–Gent 0:1. C csoport: Roma–CSKA (Sz) 5:1, Bodo–Zorya 3:1. D csoport: Jablonec–Kolozsvár 1:0, Randers–Alkmaar 2:2. E csoport: Makkabi (H)–Feyenoord 0:0, Slavia (P)–Union Berlin 3:1. F csoport: Slovan–København 1:3, Lincoln–PAOK 0:2. G csoport: Mura–Vitesse 0:2, Rennes–Tottenham 2:2. H csoport: Kairat–Omonia 0:0, Qarabağ–Basel 0:0.