Jó iramú meccsen gól nélküli döntetlen a Spartacus–TSC-n

Szabadka: Spartacus–TSC 0:0

Városi stadion, 2000 néző, vezette: Stefanović (Belgrád).

Spartacus: Dubljanić, Simura, Bogičević, Ivančević, Srećković (Savković), Milošević (Bjelica), Todorovski (Mihajlović), Vidaković (Šćepanović), Dunđerski, Hrstić (Bijelović), Tufegdžić.

TSC: Filipović, Stojković, Zec, Tomanović, Banjac, Antonić, Stanojev (Petković), Stoiljković (Milićević), Petrović, Ratkov (Stanojlović), Bocskay (Varga).

A forduló észak-bácskai rangadóját a TSC kezdte jobban, és valójában végig jobb benyomást keltett. Már az első negyedórában több helyzetet is kidolgoztak. Banjac lövése, majd Bocskay fejese csak centiméterekkel kerülte el a kaput. Ebben az időszakban úgy tűnt, hogy érik a gól, Zecnek is voltak jó helyzetei, de végül a csapatok 0:0-s állással vonultak pihenőre.

A második játékrészben ismét a TSC kezdett jobban, számos ígéretes helyzetet alakított ki, de gól egyikből sem született. A találkozó utolsó harmadában a Spartacusnak is volt néhány figyelemre méltó akciója, de csak egy les miatt érvénytelenített gólra futotta belőle.

Az utolsó percekben mindkét csapat alakított ki még helyzeteket, ám annak ellenére, hogy egyik gárdára sem jellemzőek a gólszegény találkozók, most a mérkőzés végén is 0:0-t mutatott az eredményjelző. Összességében elmondható, ha gólt nem is, egy izgalmas mérkőzést láthatott a közönség.

A mérkőzésen egyébként Bocskay Bertalan, a TSC magyarországi fiatal támadója először kapott kezdőként helyet a csapatban. Voltak ígéretes megmozdulásai és helyzetei, de gólt nem sikerült lőnie.

A TSC a következő fordulóban a kruševaci Napredakot fogadja a zentai városi stadionban csütörtökön 18 órai kezdettel.

A 7. forduló: Vojvodina–Metalac 2:2, Kolubara–Novi Pazar 3:0, Radnički (N)–Voždovac 1:0, Radnički 1923–Partizan 1:3, Spartacus–TSC 0:0, Napredak–Radnik 1:0, Crvena zvezda–Proleter 3:0. A Mladost–Čukarički találkozó lapzárta után ért véget.

1. Partizan 7 7 0 0 25:2 21

2. Crvena zvezda 7 6 1 0 13:3 19

3. TSC 8 5 2 1 19:11 17

4. Napredak 8 5 0 3 13:9 15

5. Spartacus 8 3 3 2 13:13 12

6. Voždovac 8 4 0 4 9:12 12

7. Čukarički 6 3 1 2 9:7 10

8. Kolubara 8 3 1 4 8:15 10