Cristiano Ronaldo duplával folytatta Manchesterben

Parádés dortmundi győzelem Leverkusenben – A Napolitól is kikapott a Juventus – Hibátlan maradt a PSG

Meglehetősen simán, 4:1-re győzött hazai környezetben a Manchester United a Newcastle ellen szombaton, a Premier League 4. fordulójában. A Vörös Ördögök régi-új játékosuk, Cristiano Ronaldo góljának (45+2.) köszönhetően 1:0-s előnnyel vonulhattak a félidei pihenőre.

A második játékrész elején a Szarkák Manquillo révén (56.) még egyenlíteni tudtak, ám hat perccel később Ronaldo Woodman kapus lábai között gurította a játékszert a vendégek hálójába.

A portugál klasszis második találata után már csak a hazaiaknak sikerült gólt szerezniük Fernandes (80.), valamint Lingard (90+2.) által, bebiztosítva így a magabiztos, háromgólos győzelmet.

Megtörte a jeget az Arsenal, akiknek három vereség után sikerült nyerniük az Emiratesben a Norwich együttese ellen. A mérkőzés egyetlen gólját Aubameyang szerezte a 66. játékpercben. A nagyok közül győzni tudott még hazai pályán a Chelsea csapata az Aston Villa ellen (3:0), valamint a Manchester City a Leicester vendégeként (1:0).

Angol bajnokság, a 4. forduló: Crystal Palace–Tottenham 3:0, Arsenal–Norwich 1:0, Brentford–Brighton 0:1, Leicester–Manchester City 0:1, Manchester United–Newcastle 4:1, Southampton–West Ham 0:0, Watford–Wolverhampton 0:2, Chelsea–Aston Villa 3:0. A Leeds–Liverpool mérkőzés lapzárta után ért véget. Ma: Everton–Burnley.

20. Norwich 4 0 0 4 1:11 0

A következő fordulóban: Newcastle–Leeds, Wolverhampton–Brentford, Burnley–Arsenal, Liverpool–Crystal Palace, Manchester City–Southampton, Norwich–Watford, Aston Villa–Everton, Brighton–Leicester, West Ham–Manchester United, Tottenham–Chelsea.

FOCIÜNNEP LEVERKUSENBEN

A hétvége legizgalmasabb, legfordulatosabb találkozóját a Bayer Leverkusen és a Borussia Dortmund csapatai játszották egymással a Bundesliga negyedik játéknapján. A vezetést a hazaiak szerezték meg Wirtz révén a 9. percben, amire Haaland a 37.-ben válaszolt, ám az első félidő hosszabbításában Schick góljának köszönhetően a Leverkusen vonulhatott előnnyel a szünetre.

A fordulást követően Brandt (49.) ismét egyenlíteni tudott, de a másik oldalról szinte azonnal érkezett az újabb vezetést jelentő gól, amit Diaby szállított az 55. percben, 3:2-re módosítva az állást. A továbbiakban azonban már csak a dortmundiaknak sikerült betalálni (Guerreiro 71., Haaland 77.), így a sárga mezesek 4:3-as győzelemmel utazhattak haza egy nem mindennapira sikeredett mérkőzést követően.

A forduló másik rangadóját Lipcsében rendezték meg, ahol a vendég Bayern München csapata lesújtó vereséget mért a bajnokaspiráns Leipzig együttesére. A gólokat Laimer (58.), illetve Lewandowski (12.), Musiala (47.), Sane (54.) és Choupo Moting (92.) szerezték.

Német bajnokság, a 4. forduló: Bayer Leverkusen–Borussia (D) 3:4, Freiburg–Köln 1:1, Fürth–Wolfsburg 0:2, Hoffenheim–Mainz 0:2, Union Berlin–Augsburg 0:0, Leipzig–Bayern München 1:4, Frankfurt–Stuttgart 1:1. A Bochum–Hertha Berlin és a Borussia (M)–Bielefeld mérkőzés lapzárta után ért véget.

18. Hertha 3 0 0 3 2:10 0

A következő fordulóban: Hertha–Greuther Fürth, Bielefeld–Hoffenheim, Augsburg–Borussia (M), Bayern–Bochum, Mainz–Freiburg, Köln–RB Leipzig, Stuttgart–Leverkusen, Borussia (D)–Union Berlin, Wolfsburg–Frankfurt.

KOULIBALY LETT A JUVENTUS VESZTE

A Zebrák Álvaro Morata 10. percben szerzett góljával a szünetben még győzelemre álltak az olasz bajnokság hétvégi rangadóján a Napoli vendégeként, a délolasz együttes viszont fordítani tudott a találkozó második félidejében.

Először Matteo Politano (57.) vette be Szczesny hálóját, majd a 85. percben Koulibaly vált a meccs hősévé, aki egy szöglet utáni kavarodásból közelről rúgta be a lepattanó labdát a Juventus kapujába.

A vasárnapi meccsek közül a Sampdoria–Inter összecsapás emelendő ki, amelyen hiába vezetett kétszer is a milánói alakulat, a Samp kétszer is egyenlíteni tudott. A gólszerzők hazai részről Yoshida (33.) illetve Augello (47.), a vendégek közül pedig Dimarco (18.), valamint Martinez (44.) voltak.

Olasz bajnokság, a 3. forduló: Empoli–Venezia 1:2, Napoli–Juventus 2:1, Atalanta–Fiorentina 1:2, Sampdoria–Inter 2:2, Cagliari–Genoa 2:3, Spezia–Udinese 0:1, Torino–Salernitana 4:0. A Milan–Lazio és a Roma–Sassuolo mérkőzés lapzárta után ért véget. Ma este: Bologna–Verona.

1. Napoli 3 3 0 0 6:2 9

2. Inter 3 2 1 0 9:3 7

3. Udinese 3 2 1 0 6:2 7

4. Lazio 2 2 0 0 9:2 6

5. Roma 2 2 0 0 7:1 6

6. Milan 2 2 0 0 5:1 6

7. Fiorentina 3 2 0 1 5:5 6

8. Bologna 2 1 1 0 3:2 4