A szerb kosarasok Európa-bajnoki döntősök

A szerb kosárlabda válogatott bejutott a párizsi Európa-bajnokság döntőjébe, mivel az este folyamán 18:13 arányban felülmúlta Oroszország legjobbjait – írja a Vajdasági RTV.
Ezzel a győzelemmel valójában visszavágtak az oroszoknak a tokiói Olimpián, az elődöntőben elszenvedett súlyos vereségért.
Szerbia Párizsban Dušan Domović-Bulut nélkül állt fel, akit Miroslav Pašajlić helyettesít, a másik három játékos a csapatban pedig, akik az olimpián bronzérmet szereztek: Dejan Majstorović, Aleksandar Ratkov és Mihailo Vasić.
Ezt megelőzően a negyeddöntőben Szerbia Franciaországot győzte le 20:17 arányban.

Szerbia válogatottja sorrendben a harmadik címért fog játszani Litvánia ellen, amely a másik elődöntős mérkőzésen Lengyelországot múlta felül 19:10 arányban.