Novak amerikai ellen nem veszít

Novak Đoković négy játszmában nyert az amerikai Jenson Brooksby ellen, amivel bejutott a US Open negyeddöntőjébe, és három győzelemre jár a naptári évben megvalósított Grand Slamtől. New Yorkban 11:0-ra módosult Novak veretlenségi sorozata az amerikaiak ellen, összességében pedig a legutóbbi 21 mérkőzésen nem veszített USA-beli ellenféllel szemben.

Đoković következő ellenfele a hatodik kiemelt olasz Matteo Berrettini, akivel 3:0-ra áll a mérlege. Az idén már kétszer játszottak a nagy tornákon, Novak a Roland Garroson a negyeddöntőben, Wimbledonban pedig a döntőben, egyformán négy játszmában verte a jó képességű olaszt.

A múlt éjjeli mérkőzés nagyon rosszul indult a világelső számára. A 20 éves Brooksby az első játszmában egyetlen önhibát vétett, és két breakkel szinte lesöpörte a pályáról a szerbet. A második játszmában fordult a kocka, Novak 3:0-ra vezetett, majd 3:2 után újra breakelt, és ezután a meccs végéig nagy fölényben volt. Novak idei GS-meccseinek érdekessége, hogy kilencszer veszítette el az első játszmát, de rendre fordítani tudott, és most 25:0 a mérlege.

A felső ágon a negyeddöntőben még az olimpiai bajnok Alexander Zverev és a dél-afrikai Lloyd Harris mérkőznek.

A nőknél a görög Maria Szakari kiütötte a címvédő Bianca Andreescut, nyert viszont a másik román származású teniszezőnő, a 18 éves brit Emma Raducanu. A rangadón az olimpiai bajnok Belinda Bencic jó játékkal győzte le a lengyel Iga Świąteket. A felső ágon a negyeddöntőben Bencic–Raducanu és Ka. Plíšková–Szakari meccsek következnek.

NEW YORK. – A US Open nyolcaddöntőjében, férfiak: Đoković–Brooksby 1:6, 6:3, 6:2, 6:2, Berrettini–Otte 6:4, 3:6, 6:3, 6:2, A. Zverev–Sinner 6:4, 6:4, 7:6, Harris–Opelka 6:7, 6:4, 6:1, 6:3. Nők: Raducanu–Rogers 6:2, 6:1, Bencic–Świątek 7:6, 6:3, Ka. Plíšková–Pavljucsenkova 7:5, 6:4, Szakari–Andreescu 6:7, 7:6, 6:3.

BANJA LUKA. – A challenger selejtezőjének döntőjében: Tepavac–Madaras 7:5, 1:6, 7:6. 1. forduló: Milojević–Tadic 6:0, 6:3, Krstin–Moreno 6:2, 3:6, 6:2, Kolar–Zekić 6:3, 6:1.

TULLN. – A challenger selejtezőjének döntőjében: Martineau–Valkusz 7:5, 1:6, 6:4.