2024. április 24., szerda

Győzelemmel szállt be a Veszprém

A negyeddöntőkkel folytatódik a regionális férfi kézilabda-bajnokság, a SEHA Liga 10. kiírása, amelyben az egyetlen magyar csapat, a Veszprém a fehérorosz Bresttel együtt kivételezett státuszt kapott, ugyanis a járvánnyal és naptárütközésekkel indokolva csak a csoportkörök után kellett beszállniuk a tízcsapatos küzdelembe – amelyből mostanáig csak a két szerb együttes, a šabaci Metaloplastika és az újvidéki Vojvodina esett ki.

A Veszprém első ellenfélként az oda-visszavágós negyeddöntőben a horvát Nexét kapta, akik ellen nehéz, hullámzó mérkőzésen sikerült fordítani: az első félidőben már 16:11 is volt a našicéiek előnye, ezt viszont egy 10:1-re lehozott magyar hengerlés követte, s végül 35:33-ra nyert a Veszprém, akiket most először irányított tétmeccsen a nemrég kinevezett szerb Momir Ilić. A találkozón a francia Kentin Mahé megszerezte 300. gólját veszprémi színekben. A visszavágót holnap rendezik.