Fordított a Zvezda

SZUPERLIGA

Belgrád: Crvena zvezda–TSC 3:1 (1:1)

Rajko Mitić stadion, vezette: Milan Mitić (Leskovac). Gólszerzők: Krstičić a 29., Katai az 51. és El Fardou a 78., illetve Zec a 25. percben.
Crvena zvezda: Borjan, Eraković, Pankov (Rodić, 46.), Dragović, Gajić, Sanogo (Petrović, 81.), El Fardou, Krstičić (Kanga, 58.), Nikolić (Katai, 46.), Ivanić (Srnić, 71.), Pavkov.
TSC: Filipović, Antonić, Leandro, Varga, Stojković (Vukić, 62.), Đakovac (Bocskay, 88.), Tomanović, Petrović (Petković, 81.), Banjac (Stoiljković, 81.), Stanojlović (Krstić, 62.), Zec.

Jól kezdett, sokáig tartotta is magát a topolyai TSC a Rajko Mitić stadionban a címvédő Crvena zvezda ellen, ám a papírformát végül nem tudta felborítani a vendégcsapat. Már az első percekben megkezdődött az adok-kapok, és mindkét kapu előtt voltak helyzetek. A 16. minutumban Eraković egy távoli lövéssel bevette ugyan Filipović kapuját, de a bíró les miatt elvette a találatot. A 25. percben egy labdaszerzés után Zec a félpályáról roboghatott, és egy leheletfinom csel után Borjan mellett a kapuba gurított. A TSC nem sokáig ünnepelhetett, mert pár pillanattal később egy szép akció végén Krstičić egy gyönyörű góllal egalizált. A TSC az első félidőben még veszélyeztetett, de Dejan Stanković a félidőben kettőt is cserélt, ez pedig sorsdöntőnek bizonyult. A frissen pályára lépő Katai az 51. percben már a Zvezda javára fordította a meccset, a hajrához közeledve pedig El Fardou Ben is gólt lőtt. A topolyaiak szempontjából a rangadóban talán ennél egy picit több volt, az viszont látható, hogy a TSC, ha lassan is, de közeledik a címvédőhöz. Már csak a védelmet kellene helyrerázni...

A 6. forduló: Metalac–Voždovac 0:1, Radnički 1923–Čukarički 0:3, Crvena zvezda–TSC 3:1, Mladost–Radnik 0:2, Spartacus–Napredak 3:2, Vojvodina–Novi Pazar 2:1, Kolubara–Partizan 0:4. A Radnički (N)–Proleter mérkőzést ma játsszák.