NB I.

Kettős emberhátrányból három pont

A bajnokságot két döntetlennel kezdő Fehérvár azt a Kisvárdát fogadta, amely a fordulót megelőzően egyedüliként százszázalékos teljesítménnyel a táblázat élén állt. A hazai csapat gyorsan magához ragadta a kezdeményezést, ám a vezetést csak a félidő hajrájában tudta megszerezni Zivzivadzénak köszönhetően. A második félidő elején Stopira veszélyes szerelési kísérletét a játékvezető piros lappal honorálta, így a fehérváriak negyven percen át emberhátrányban voltak kénytelenek játszani. Az emberelőny ellenére a várdaiak nem találtak fogást a házigazdán, ráadásul egy ellentámadásból ifj. Dárdai megduplázta csapata előnyét. A vendégek ekkor sem adták fel, becsülettel próbálkoztak, és erőfeszítéseik eredményeként Mesnović a játékvezetői ráadásban szépíteni tudott. A sípmester ezt követően tovább borzolta a hazai szurkolók idegeit, ugyanis még Fiolát is kiállította, ám a Kisvárdának már nem maradt ideje kihasználni a kettős emberelőnyét, így a Fehérvár óriási izgalmak közepette megszerezte idénybeli első bajnoki győzelmét. A Honvéd is első szezonbeli sikerét ünnepelhette szombaton a bajnokságban, és a Paks legyőzésével a fővárosi gárda egyúttal elkerült a kiesőhelyekről. Jól kezdtek a vörös-feketék, Nagy az első játékrész közepén vezetést szerzett csapatának, ám érdekes módon a gól a Paksot rázta fel, s Hahn néhány perccel később büntetőből kiegyenlített. A folytatásban összekapta magát a Honvéd: előbb Lukić vette be a paksiak kapuját, majd Nagy tudott duplázni. A második félidőben mutatott helyenként élvezetes kispesti produkciót csak Nono felelőtlen szabálytalankodása és az érte kapott piros lap árnyékolta be kissé, de ennek ezúttal nem lett súlyosabb következménye. Meglepetésre az első három fordulóban mindössze egyetlen pontot szerző Zalaegerszeg Debrecenben tudta legyőzni a Lokit. Dzsudzsákék, bár a találkozó nagy részén fölényben voltak, a kapu előtt ezúttal nem találták fel magukat, s ezért súlyos árat fizettek. A mindent eldöntő találatot Grezda a hajrában szerezte egy gyönyörű akció végén.

A 4. forduló: Debrecen–Zalaegerszeg 1:2 (Korhut 65., illetve Škribek 29., Grezda 86.), Fehérvár–Kisvárda 2:1 (Zivzivadze 44., ifj. Dárdai 75., illetve Mesanović 91.), Honvéd–Paks 3:1 (Nagy 24. és 57., Lukić 47., illetve Hahn 30.).