Gólzáporos TSC-döntetlen

A Bajsa kiütéssel rajtolt – A Tisza sokáig tartotta magát, de végül kikapott

SZUPERLIGA

Zenta: TSC–Radnički 1923 4:4 (2:1)

Városi stadion, vezette: Dejan Trifković (Belgrád). Gólszerzők: Banjac a 14. és az 56., Zec a 26., Leandro a 88., illetve Leandro a 22., Mirić a 72., a 96. (11-esből) és Filipović S. A 75. percben.
TSC: Filipović, Ćalušić (Antonić, 63.), Leandro, Krstić, Stanojev (Petković, 90.), Đakovac (Stojković, 63.), Tomanović, Petrović, Banjac (Stoiljković, 63.), Vukić, Zec.
Radnički: Raičević, Filipović S., Damnjanac, Rašo (Kovačević, 90.), Trifunović (Kovinić, 66.), Ćirović (Ilić, 72.), Brnović, Vidović, Ristović (Milikić, 90.), Burmaz (Jovanović, 66.), Mirić.

Őrült mérkőzést játszott Zentán az eddig százszázalékos TSC a kragujevaci Radničkival. A topolyaiak már a meccs elején támadásba lendültek, és Banjac bombagóljával a 14. percben megszerezték a vezetést. Hiába támadott továbbra is a TSC, a 22. minutumban a Radnički Leandro öngóljával egyenlített. Zec egy remek kiugratás után pár pillanattal később már 2:1-re alakította az állást. A fordulás után Banjac már duplázott, ezzel 3:1 volt a hazaiaknak. Amikor már mindenki elkönyvelte a topolyaiak sikerét, a Radnički komoly életjelet adott: a vendégek három perc alatt nemhogy szépítettek, de egyenlítettek is 3:3-ra Mirić és Filipović S. találatával. A hajrában Leandro javította hibáját, 4:3-as előnyt szerzett a TSC-nek, de a bírói ráadásban Mirić egy véleményes büntető értékesítésével kialakította a 4:4-es végeredményt.

Az 5. forduló: Napredak–Mladost 2:1, TSC–Radnički 1923 4:4. A Spartacus–Vojvodina és a  Proleter–Kolubara mérkőzéseket ma játsszák.  A Partizan–Metalac és a Radnik–Crvena zvezda találkozókat elhalasztották.

0

A következő forduló (augusztus 20., 21., 22.): Vojvodina–Novi Pazar, Metalac–Voždovac, Kolubara–Partizan, Radnički (N)–Proleter, Radnički 1923–Čukarički, Crvena zvezda–TSC, Mladost–Radnik, Spartacus–Napredak.

I. LIGA

A 2. forduló: Radnički (M)–Timok 5:2, Mladost–Bačka (P) 1:0, Budućnost–Grafičar 3:2, Železničar–Mačva 1:1, Kabel–Žarkovo, Loznica–Inđija 0:2, Rad–Javor 1:1.

0

A következő forduló (augusztus 21-én és 22-én): Javor–Radnički (M), Inđija–Rad, Žarkovo–Loznica, Mačva–Kabel, Grafičar–Železničar, Bačka (P)–Budućnost, Zlatibor–Mladost, Timok–IMT.

I. VAJDASÁGI LIGA

Nagykikinda: Kikinda–Tisza 2:0 (0:0)

Városi stadion, 400 néző, vezette: Arsić (Újvidék). Góllövők: Željković a 75. és Ivanović a 83. percben.
Kikinda: Savkov, Bajat, Reljić, Jarić (Stepančev), Molnár (Koštić), Ćirić (Ivanović), Stevanović, Governer, Đukić (Morović), Pavlović (Zeljković), Krstić.
Tisza: Ladányi (Lazić), N. Ivanović, Fejes (Damjanović), Matijašević, Tomišić, Šavija (Orcsity), Jovetić, Kilibarda (Sinkovics), Zolnajić, Kudrić, Slavuljica.

Jól játszott a Tisza csapata az első félidőben Nagykikindán. Három ígéretes helyzetet dolgoztak ki az adorjániak, ám azok rendere kimaradtak. A második játékrészben a nagykikindaiak átvették a játék irányítását. A 75. percben 30 méterről leadott lövése akadt be a Tisza kapujába, majd a 83. percben egy ellentámadást követően Ivanović állította be a végeredményt.

Az 1. forduló: Jedinstvo–Stari Grad 1:0, Kikinda–Tisza 2:0, Hajduk–Radnički (N) 2:0, Omladinac–Vršac 1:4, 1. Maj–Feniks 0:2, Radnički 1912–Tekstilac 0:2. A Borac (S)–Dinamo és a Borac (Š)–Becse találkozók lapzárta után értek véget.
A következő forduló (augusztus 21-én és 22-én): Becse–Tekstilac, Feniks–Radnički 1912, Vršac–1. Maj, Radnički (N)–Omladinac, Tisza–Hajduk, Dinamo–Kikinda, Stari Grad–Borac (S), Borac (Š)–Jedinstvo.

VAJDASÁGI LIGA – ÉSZAK

Bajsa: Bajsa–Sloga 11:0 (5:0)

Bajsai pálya 120 néző, vezette: Vasiljević (Újvidék). Gólszerzők: Mitrović a 9., az 50., az 54., a 63., és a 78., Tresiglavić a 9. és a 27., Sević a 18., és a 40., Da. Rahić a 67. és Dražić a 85. percben.
Bajsa: Damjanović, Nagy, Tresiglavić (Varga), Sević (Vujošević), De. Rahić (Ivanov,), Kaluđerović (Zsemberi), Da. Rahić, Dražić, Dér, Krivokapić, (Marjanović), Mitrović.
Sloga: Mušić, Rebić, Tomić, Cvetićanin, Stevanović, Rakić, Krmar, Bosnić, Savić, Civić, Rajcsányi (Sekulić).

A bajsai labdarúgókat Piri Ottó edző jól felkészítette a bajnokságra. A hazai csapat már az első félidőben bebiztosította a győzelmét. A gólgyártást a mérkőzés legjobb játékosa, Mitrović kezdte meg a 9. percben, majd még négyszer betalált a vendégek kapujában. Az első félidőben a vendégek csapata csak egyszer közelítette meg a Bajsa kapuját. A második félidőben is a bajsai csapat irányította a játékot, és végül megérdemelten aratott kiütéses győzelmet.

Az 1. forduló: Mladost (A)–ČSK 1:0, Krila Krajine–Preporod 1:0, Bajsa–Sloga 11:0. A Mladost (T)–Zenta, a Bácska (P)–Mladost (P), a Tavankút–Bácska 1901, a Vojvodina–Hercegovac és a Stanišić–Njegoš találkozók lapzárta után értek véget.
A következő forduló (augusztus 21-én és 22-én): Zenta–Sloga, Preporod–Bajsa, Njegoš–Krila Krajine, Hercegovac–Stanišić, ČSK–Vojvodina, Bácska 1901–Mladost (A), Mladost (P)–Tavankút, Mladost (T)–Bácska (P).

SZABADKAI LIGA

Az 1. forduló: Vrbas–AFK 2:2, Srbobran–Sutjeska 3:2, Obilić (T)–Obilić (Z) 0:3, Tornyos–Proleter 1:2.  A Budućnost–Jadran, az Iskra–Sloga, a Đurđin–Radnički és a Bácska–Napredak találkozók lapzárta után értek véget.

A következő forduló (augusztus 21-én és 22-én): Napredak–Vrbas, Radnički–Bácska, Sloga–Đurđin, Proleter–Iskra, Obilić (Z)–Tornyos, Jadran–Obilić (TK), Sutjeska–Budućnost, AFK–Srbobran.

NŐI LABDARÚGÁS

Döntetlen a fővárosban

Pénteken este érkezett haza az egyhetes dél-szerbiai edzőtáborból a TSC Magyarkanizsa együttese. A Tisza menti csapat a Zlatar-hegységben lejátszott két edzőmeccset: Vajda Fangyó tanítványai két nap leforgása alatt kétszer is összemérték erejüket a montenegrói első ligás Ekonomist Nikšić csapatával, és előbb 5:1, majd 11:2 arányú győzelmet ünnepelhettek. A visszaúton a magyarkanizsai gárda egy barátságos mérkőzés erejéig megállt Belgrádban, ahol Körmöczi Csilláék 0:1-s félidő után 1:1-s döntetlent értek el a szerb női Szuperliga egyik élcsapata, a Crvena zvezda ellen. A TSC lányai a jövő vasárnap Magyarkanizsán a román élvonalban szereplő temesvári Politechnica ellen lépnek pályára, augusztus utolsó hétvégéjén pedig már elkezdődik az új idény a női Szuperligában is. Az újdonsült csapatkapitány, Milana Knežević és társai a nyitófordulóban a niši Mašinacot fogadják majd. A felkészülés ideje alatt eddig öt új labdarúgó csatlakozott a kék-fehérekhez, Lena Marjanović a Zemun, Anđela Vesić a Mačva, Sara Radosavljević, Staša Đokić és Vanja Petrović pedig a Spartacus B csapatától érkezett Magyarkanizsára. Utóbbi két játékos már meg is szerezte első góljait a TSC színeiben.