2024. április 18., csütörtök
SZUPERLIGA

A TSC ma Nišben

A 4. forduló: Metalac–Proleter 3:0, Radnički 1923–Radnik 0:1, C. zvezda–Napredak 1:0, Mladost–Spartacus 1:2, Vojvodina–Voždovac 2:0, Novi Pazar–Partizan 1:4, Kolubara–Čukaričk 3:1. A Radnički (N)–TSC mérkőzést ma játsszák.

0

A következő forduló: Spartacus–Vojvodina, Napredak–Mladost, Radnik–Crvena zvezda, TSC–Radnički 1923, Čukarički–Radnički (N), Proleter–Kolubara, Partizan–Metalac, Voždovac–Novi Pazar.

I. LIGA

Az 1. forduló: Rad–Radnički (M) 0:0, Javor–Loznica 2:0, Inđija–Kabel 3:0, Žarkovo–Železničar 3:0, Mačva–Budućnost 1:0. A Grafičar–Mladost, a Bačka (P)–IMT és a Zlatibor–Timok találkozó lapzárta után ért véget.
A következő forduló: Radnički (M)–Timok, IMT–Zlatibor, Mladost–Bačka (P), Budućnost–Grafičar, Železničar–Mačva, Kabel–Žarkovo, Loznica–Inđija, Rad–Javor.

NB I.

Emberhátrányban is lehet jól játszani

Élvezetes mérkőzést hozott a forduló nyitótalálkozója, a Kisvárda–Gyirmót mérkőzés. Bő fél óra elteltével Melnik szerzett vezetést a hazaiaknak, ám pár perccel később Varga fejjel egyenlíteni tudott. A szünet előtt újabb fordulat következett, ugyanis egy felelőtlen és durva belépőt követően Ötvöst kiállította a játékvezető, így a Kisvárda több mint egy félidőt emberhátrányban volt kénytelen játszani. Mindez nem törte össze a vendéglátót, amely a folytatásban stabil védekezésre és ellentámadásra rendezkedett be, s egy kontrából Bumba megszerezte a mindent eldöntő találatot. Az emberelőnyben játszó újonc csapat csak helyzetekig jutott, ám egyenlíteni nem tudott.

A Mezőkövesd–Zalaegerszeg mérkőzésen a VAR játszotta a főszerepet. Az 5. percben a játékvezető büntetőt ítélt a hazaiaknak, amit azonban hosszas videózást követően visszavont. Nem sokkal később Jurina fejes góllal juttatta vezetéshez a kövesdieket. Egy szabadrúgást követően Koszta szintén fejjel egyenlített, ám újabb videózást követően a gólt szabálytalanság miatt visszavonták, ráadásul Koszta még sárga lapot is kapott. A hosszadalmas visszanézések miatt a játékvezető nyolc perccel toldotta meg az első félidőt. A változatosság kedvéért a videobírónak ekkor is volt dolga, s újabb percekig tartó elemzést követően a Mezőkövesd büntetőhöz jutott, amit Cseri magabiztosan értékesített. Mindez soknak bizonyult Waltner Róbertnek, a vendégek vezetőedzőjének, akit a játékvezető kiállított, így a második játékrészt csak a nézőtérről tekinthette meg. Tanítványai ennek ellenére lelkesen vetették bele magukat a folytatásba, és Koszta és Szerifimov találataival két perc alatt ledolgozták hátrányukat. A hangulatot egy kis keménykedés is fokozta, ennek következtében előbb a hazai Dražičot, majd a vendég Kálnoki-Kist is a kiállította a játékvezető. Amikor már sokan elkönyvelték a pontosztozkodást, Beširović megszerezte a Mezőkövesd harmadik, győztes találatát.

Az MTK–Honvéd fővárosi találkozót Grozav első félidei fejesével a kék-fehérek nyerték meg. Érdekesség, hogy az 1. fordulóhoz hasonlóan a kispestiek ezúttal is a második félidőben kerültek emberhátrányba.

A 2. forduló: Kisvárda–Gyirmót 2:1 (Melnik 32., Bumba 56., illetve Varga 35.), Mezőkövesd–Zalaegerszeg 3:2 ( Jurina 15., Cseri 45+9., Beširović 86., illetve Koszta 67., Szerifimov 69.), MTK–Honvéd 1:0 (Grozav 18.). A Debrecen–Újpest, a Puskás Akadémia–Paks mérkőzés lapzárta után ért véget. A Fehérvár–Ferencváros találkozót elhalasztották.

0

A következő forduló (augusztus 13-án, 14-én és 15-én): MTK–Kisvárda, Paks–Debrecen, Ferencváros–Mezőkövesd, Gyirmót–Fehérvár, Zalaegerszeg–Puskás Akadémia, Újpest–Honvéd.

A PSG egyelőre Messi nélkül…

A hétvégén rajtolt a francia bajnokság, amelyet eddig talán soha nem látott érdeklődés övez. Na, nem azért, mert a Ligue 1 hirtelen a világ legjobb ligájává avanzsált volna, hanem azért, mert a Barcelonából távozó Messi állítólag Párizs felé tart, a PSG-be. Bár lapzártánkig hivatalos bejelentés nem történt, sajtóinformációk szerint a hatszoros aranylabdás a francia fővárosba tart, ahol a katari projekt keretein belül ismét együtt rúghatja a labdát Neymarral, mellettük pedig Mbappé is ott lesz majd. A PSG – egyelőre az argentin nélkül – győzelemmel kezdett: Pochettinónak nemcsak a bajnoki titulust kell visszahódítania a Lille-től, de a legrangosabb európai kupában is kötelezően nyernie kell idén.

Francia bajnokság, az 1. forduló: Monaco–Nantes 1:1, Lyon–Brest 1:1, Troyes–PSG 1:2, Rennes–Lens 1:1, Bordeaux–Clermont 0:2, Nice–Reims 0:0, St.-Étienne–Lorient 1:1, Strasbourg–Angers 0:2. A Metz–Lille és a Montpellier–Marseille mérkőzés lapzárta után ért véget.

Az élcsoport: Angers, Clermont és PSG 3 pont stb.

A következő fordulóban (augusztus 13., 14., 15.): Lorient–Monaco, Lille–Nice, PSG–Strasbourg, Angers–Lyon, Brest–Rennes, Clermont–Troyes, Nantes–Metz, Reims–Montpellier, Lens–St.-Étienne, Marseille–Bordeaux.

A Leicesteré az angol szuperkupa

A kupagyőztes Leicester késői tizenegyesével 1:0-ra legyőzte a PL-bajnok Manchester Cityt, így a Rókák nyerték meg az angol szuperkupát. A magas letámadással futballozó csapatok sokáig nem találtak fogást egymáson, csak rögzített szituációknál veszélyeztették egymás kapuját, a végén azonban Iheanacho magabiztosan értékesítette a jogosan megítélt büntetőt.