BAJNOKOK LIGÁJA

Hazai gyepszőnyeg

Szerda este 2:0-s győzelmet aratott hazai pályán a magyar bajnok Ferencváros a prágai Slavia felett, így egy hét múlva magabiztos előnnyel utazhat a csehországi visszavágóra. A meccsen Peter Stöger együttese az első félidő végén egy öngóllal szerzett vezetést: a 44. percben Kacsaraba ártalmatlannak tűnő hazaadása épp a kapus, Kolár előtt pattant fel, majd a hálóban kötött ki. A Fradit ezúttal valóban segítette a hazai pálya, a gyepszőnyeg ott volt egyenetlen, ahol lennie kellett! A Zöld Sasok ezt követően okosan éltek a Slavia adta hibával, az 50. percben Haratyin egy jogosan megítélt tizenegyest értékesített, kialakítva ezzel a végeredményt. A hajrában Stögernek még arra is volt lehetősége, hogy pihentessen pár játékost.

BL, selejtező, 3. kör, 1. mérkőzés: Szpartak (M)–Benfica 0:2, Dinamo (Z)–Legia 1:1, Ferencváros–Slavia (P) 2:0.