KOSÁRLABDA

Döntőt érő blokkolás

Kialakult a férfitorna fináléja, az aranyéremért a többé-kevésbé borítékolhatóan eddig jutó USA és Franciaország fog megküzdeni. Az első elődöntőn, Ausztrália és az Egyesült Államok összecsapásán másfél negyeden át úgy tűnt, az egész tornán kiválóan játszó „kenguruk” megviccelhetik a nagy esélyest, a bravúr azonban nem történt meg, mivel egy tetemes előnyt követően borzalmas időszak következett ausztrál szemszögből: az amerikaiak megrázták magukat, és a második negyed végétől a harmadik negyed derekáig 20:0-s futással teljesen átírták a meccs forgatókönyvét.

Fergeteges izgalmakat hozott a másik elődöntő, a szlovének és a franciák csatája. A várakozás szerint kiélezett meccs a szó szoros értelmében hajszálon múlott. Az első félidőben többnyire néhány pontos lépéselőnyben járó szlovénokat szokás szerint a zseniális Luka Dončić vezette, aki ezúttal elsősorban pompás játékszervezésével és előkészítéseivel hívta fel magára a figyelmet (18 gólpasszos tripla duplával zárt, 16-10-18). A nagyszünetben 44:42-es előnyben voltak, de a franciák a második félidőt 18:8-cal kezdték, amivel nagyot fordult a játék képe (60:52), innen Dončićék már végig futottak az eredmény után. Az utolsó percnek nagy szlovén kapaszkodás után egálközeli eredménnyel mentek a felek (87:85), amikor Luwawu hármasa lélegzethez engedte a franciákat, akik viszont ezután szórakozottá váltak, olyannyira, hogy az utolsó másodpercekben már Klemen Prepelič a győzelemért törhetett kosárra 90:89-nél. Ekkor főszereplővé vált az addig is kiváló Batum, aki elegáns mozdulattal, tisztán blokkolta a szlovén dobását, megnyerve a mérkőzést Franciaországnak.