EURÓPAI KUPAPOROND

Buta döntetlen Belgrádban

Egy-egy kapitális kapus- és védelmi hiba jellemezte a belgrádi Crvena zvezda és a moldovai Sheriff mérkőzését a BL-selejtező 3. körében. Dejan Stanković legénysége kissé álmosan kezdett hazai pályán, a meccs képe alapján pedig nem volt meglepő, hogy a tiraszpoli vendégek megszerezték a vezetést. Mindez a 33. percben történt, amikor Castañeda szabadrúgásból talált be: a Zvezdánál sem a sorfal, sem a hálóőr nem állt a helyzet magaslatán. A piros-fehérek mintha ezután kapcsoltak volna, hogy mégiscsak a BL-tábla a tét. Egy szép akció végén a vendégek hátvédsora is kellett az egyenlítéshez, de Diony még az első félidőben egalizált. A szünet után a játékvezető kissé szigorú ítélettel a második sárgát is felmutatta Kangának, így a szerbek bő fél órát emberhátrányban játszottak. A Szuperliga-bajnok így is jobb volt, de nem sikerült kiharcolni az előnyt a Rajko Mitić Stadionban.

BL, selejtező, 3. kör, 1. mérkőzés: Malmö–Rangers 2:1, Sparta (P)–Monaco 0:2, Kolozsvár–Young Boys 1:1, Genk–Sahtar 1:2, PSV–Midtjylland 3:0, Crvena zvezda–Sheriff (T) 1:1, Olimpiakosz–Ludogorec 1:1.

El, 3. kör, 1. mérkőzés: Netfci–HJK 2:2. KL, 3. kör, 1. mérkőzés: Bohemian–PAOK 2:1, Linfield–Fola 1:2.