ÚSZÁS

Olasz Anna a dobogósok sarkában

A nyílt vízi, 10 kilométeres számokkal még egyszer visszaköszönt az úszás az olimpián. Szerdán a női versenyt rendezték a Tokiói-öbölben, a 25 fős mezőnynek pedig magyar résztvevője is volt Olasz Anna személyében. A Rióban a számot a 14. helyen záró 27 éves úszó a hétkörös verseny első körének végére felkapaszkodott az élmezőny mögé, és a befutóig már egyetlen mérési pontnál sem jegyezték a nyolcadik helynél lejjebb. A hajrában sikerült faragnia hátrányából, így a győztestől 4, a dobogótól 2,3 másodperccel elmaradva a negyedik pozícióban zárta a közel kétórás úszást, s elégedetten jött ki a vízből, ugyanis mint elmondta, előzetesen az első nyolc hely valamelyikét tűzte ki célul. „Abból a szempontból nehéz úszás volt ez, hogy végig fájt, de általában minden 10 kilométer után úgy jövünk ki a vízből, hogy ez volt a legnehezebb versenyünk. Nagyon meleg volt, ezért a ritmusváltások és az előzések nehezek voltak, eleve tempót úszni sem volt könnyű, illetve a verekedést is jobban megéreztük” – összegezte a reggel 6.30-as rajt dacára is kimerítő körülményeket Olasz. Az élen a legtöbb időt a brazil Ana Marcela Cunha, az amerikai Ashley Twitchell és a német Leonie Beck töltötték, végül szoros befutóban Cunha szerezte meg az aranyat, kilenc tizedmásodperccel mögötte csapott a falra a riói győztes Sharon van Rouwendaal, akit további nyolc tizeddel követett az ausztrál Kareena Lee.