ATLÉTIKA

Minden ugrás számít

Drámai körülmények között ért véget a férfi távolugrás Tokióban. Az első komoly eredményt az első sorozatban a kubai Maykel Masso tette le 8,21 méterrel, őrá tetézett húsz centivel honfitársa, Juan Miguel Echevarría. Mindeközben a 8,60 méterrel az idei ranglistát vezető görög Miltiadisz Tentoglu nem sokkal tudott 8 méter fölé kerülni, az utolsó előtti sorozatban is csak a pillanatnyi negyedik helyre elég 8,15 méterre szállt. Tentoglunak viszont az utolsó sorozatban összeállt a saját színvonalához méltó ugrás, és pontosan annyira repült el, 8,41 méterre, mint az élen álló Echevarría, és mivel a kubainak az első körös 8,09 volt a második legjobb távolsága, a görög ünnepelhette az olimpiai bajnoki címet – Echevarríának lett volna még esélye az utolsó pillanatban javítani, de belépett kísérletet hajtott végre.

Olimpiai bajnokot hirdettek még a férfiaknál 3000 méter akadályfutásban, ahol a marokkói Soufiane El Bakkali nem talált legyőzőre, míg a nőknél három számban döntőztek. Elsőként 100 méteres gátfutásban a Puerto Ricó-i Jasmine Camacho-Quinn – aki az elődöntőben 12,26-os olimpiai csúcsot futott – nyert 12,37-tel. A diszkoszvetést megzavarta az időközben lehulló eső, de egy kis csúszással befejezték a versenyt, amit az első körben nagyot dobó (68,98) amerikai Valerie Allman nyert meg, az előző két ötkarikás győztese, a horvát Perković csak negyedik lett 65,01-gyel. A nap utolsó száma a női 5000 méter volt, amelyet a triplázásra készülő, etióp születésű holland Sifan Hassan nagy hajrával húzott be. Hassan a továbbiakban az 1500 és a 10 000 méter aranyát is meg fogja célozni.